Instagram je jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí, která pomalu nahrazuje i kdysi nedotknutelný Facebook. Lidé zde sdílí své zážitky a každodenní život prostřednictvím fotografií, které tvoří celou podstatu této sociální sítě. Lze na Instagramu i vydělat nějaké peníze? A co udělat pro to, aby byl váš Instagram profil úspěšný? To se dozvíte v článku.

Hned na úvod si odpovíme na první otázku. Ano, Instagramem lze vydělávat peníze. Je ale potřeba být aktivní a mít správné kontakty. Lidé, kteří se Instagramem částečně živí, se nazývají influenceři. Těm se ozývají zpravidla kosmetické firmy a různé e-shopy s tím, zda by mohli na svém Instagramu udělat reklamu, za kterou poté dostanou zaplaceno. Záleží ale na počtu takzvaných sledujících. Jejich nízký počet vám spolupráci rozhodně nezajistí. Jak ale followers nasbírat? Záleží to na několika aspektech.

Vzhled

Vzhled hraje v tomto směru zásadní roli. Podle toho, jak váš Instagram vypadá, se jiný uživatel rozhodne, zda ho začne sledovat, nebo ne.  Dejte si tedy záležet především na svých fotografiích. Ty by měly být kvalitní, ale ne příliš retušované. Možná si myslíte, že přeumělkovanými fotografiemi zapůsobíte, ale opak je pravdou. Dejte si také záležet na tom, aby k sobě zveřejňované fotografie ladily.

Aktivita

Fotografie byste měla zveřejňovat pravidelně. Není potřeba jimi Instagram zahlcovat každých pět minut, ale fotka jednou za měsíc žádný efekt nepřinese. Také nezapomínejte komentovat a lajkovat  příspěvky ostatním.

Používejte hashtagy

Takzvané hashtagy jsou velice důležité. Čím více jich použijete, tím lépe.

Komunikujte se svými sledujícími

Ať už vám někdo okomentuje fotografii nebo pošle milou zprávu, je dobré odpovídat a se svými sledujícími komunikovat.

Vyhlašujte soutěže

Když se dostanete do fáze, kdy vás oslovují firmy a dostáváte řadu různých produktů k otestování, může se stát, že je všechny ani nevyužijete. Na svém profilu o ně můžete vyhlásit soutěž. Jako jednu z podmínek k tomu, aby dotyčný mohl věc vyhrát, si můžete stanovit, že vás musí sledovat na vašem Instagramu. Popularita vašeho profilu vzroste a získáte nové sledující.

Především ale buďte sama sebou a na nic si nehrajte. Upřímnost a přirozenost se v dnešním světě moc nevidí a o to více se cení.

Foto: Unsplash.com, Teachertoolkit.co.uk.

Načítání...

Diskuze