Buďte na fotkách vždy jako bohyně. Zkuste jednoduché tipy, jak být fotogeničtější

Woman in Orange Zip-up Jacket

Fotografie jsou jedinečným způsobem, jak zachytit zvláštní okamžiky a vytvořit nádherné vzpomínky. Ať už jste na dovolené, na společenské události nebo jen chcete vypadat skvěle na sociálních sítích, dovednost pózování na fotografiích vám může přijít vhod. V tomto článku vám přinášíme několik jednoduchých tipů, jak můžete na každé fotce vypadat dobře.

Základní postavení těla

Správné postavení těla je základem úspěšné pózy. Stoupněte si vzpřímeně s rameny mírně vzad a dolů. Tím vytvoříte dojem sebejistoty a elegance. Zkuste přenášet váhu těla z jedné nohy na druhou, což dodá póze dynamiku. Nezapomeňte se uvolnit a dýchat.

Držení hlavy

Správné držení hlavy může udělat zásadní rozdíl v tom, jak bude výsledná fotografie vypadat. Držte hlavu vzhůru s bradou lehce nakloněnou směrem dolů. Tím vytvoříte kontury, které se budou dobře vyjímat na fotografii. Abyste se vyhnuli „dvojité bradě“, natáhněte hlavu mírně směrem dopředu. Zkoušejte různé úhly, ale pamatujte na to, aby byl váš výraz přirozený.

Ruce

Ruce mohou být vášmí silným nástrojem při pózování. Zkuste je nechat volně viset podél těla, položit je na boky nebo si hrát s vlasy. Dejte si pozor, aby ruce a prsty byly uvolněné. Pokud máte rekvizitu, jako je taška nebo šátek, můžete ji využít a přidat tak do vašeho snímku poutavý prvek.

woman wearing black top holding her shoulder
Foto: Pexels

Zvýraznění siluety

Základním trikem, jak vytvořit hezčí a štíhlejší siluetu, je mírné natočení těla do strany – asi o 45 stupňů. Tím zdůrazníte křivky vaší postavy. Můžete také položit své ruce nad boky, čímž opticky prodloužíte své nohy, zvýrazníte pas a vytvoříte tak elegantní linii.

Pohyb a spontaneita

Někdy statické pózy nemusí vypadat tak zajímavě jako ty, které zahrnují pohyb. Experimentujte s pohybem – zkuste chodit, otočit se, nebo si hrajte s vlasy, oblečením či doplňky. Nebojte se experimentovat, protože někdy spontánní momenty zachycené na fotografiích vypadají nejlépe.

woman wearing coat
Foto: Unsplash

Sebevědomí a přirozenost

A nakonec možná nejdůležitější rada – buďte sami sebou a buďte sebevědomí. Sebedůvěra se na fotografiích projevuje a dodává vám přitažlivost. Nebojte se projevit svoji osobnost a užívat si proces fotografování.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.