Italky jsou vášnivé, temperamentní a v módě nedostižné. Jak se oblékat jako pravá italská femme fatale?

Italky jsou modlou a módní múzou žen po celém světě. Naučte se několik jednoduchých tipů a triků, kterými se v módě řídí oslnivé Italky. Ve výsledku se jedná jen o pár základních pravidel, které když budete dodržovat, zazáříte se stejným šarmem, jakým nás okouzlují smyslné Italky.

1. Správné spodní prádlo

Správně padnoucí spodní prádlo je úplným základem. Právě to má totiž klíčovou roli v tvarování naší postavu a zároveň i pozitivní vliv na naše zdraví. Víte, že spousta žen nosí špatnou velikost podprsenky? Právě to má za důsledek problémy s krční páteří, ale i s držením těla.

Pozornost věnujte i kvalitě. Takže pokud máte někde zatrženou nitku nebo dokonce dírku, raději se prádla zbavte a pořiďte si nový kousek. Ideálně v neutrálních tónech.

2. Kvalita má přednost před kvantitou

Pro Italky je velké faux-pas pořídit si kousek, který vydrží pouze jednu sezónu. Jejich šatník je postaven na klíčových prvcích, které mohou zdědit i jejich dcery! Rozhodně si tedy nepotrpí na rychlou levnou módu z obchodních řetězců. Raději spoléhají na tamější menší butiky, kde se stále ještě sází na osvědčenou kvalitní práci.

3. Investujte do nadčasových kousků v neutrálních barvách

Pravá Italka by nikdy nevynesla kousek v neonových barvách. To je třeba si jednou provždy zapamatovat. Chcete-li okouzlit italským stylem, pořiďte si oblečení spíše v neutrálních odstínech. Barvy jako je bílá, různé odstíny béžové nebo černé nikdy nevyjdou z módy. Zkrátka elegance i v barvách je základem.

4. O své oblečení se starejte s láskou a respektem

Kvalitní oblečení rovná se investice. A o tu je třeba se starat se vší láskou a péčí, jakou si takové kousky zasluhují. Absence knoflíků, chybějící manžeta, to se dá přece opravit! Řádnou péčí prokážete lásku ke svému šatníku i respekt k lidem, který tuto módu pro vás vyrobili.

5. Pokud si chcete oblečení ušít, dbejte na to, aby dokonale padlo

Jestliže jste manuálně zručné, ušijte si svůj osobitý kousek! Nezapomeňte přitom ale na správný výběr kvalitní látky, vhodné barvy a hlavně dvakrát měřte a jednou šijte! Ať vám to pěkně padne.

6. Oblékejte se s grácií

Nezapomeňte se oblékat vkusně. Příliš velké výstřihy, provokující průstřihy, nekonečně dlouhé rozparky nebo naopak minisukně, příliš krátké minišaty a jiné kousky působí spíše lacině než rafinovaně a tomu je třeba se vyvarovat. Pokud chcete zdůraznit svoje křivky, můžete si obléct třeba pouzdrovou sukni nebo přiléhavé šaty.

Mějte na paměti, že každý den je speciální a neopakovatelný, proto se nebojte denně nosit svoje nejlepší kousky. 

7. Investujte do kvalitních bot

Při hodině zeměpisu jste si určitě všimli, že Itálie má tvar boty. Náhoda? Možná. Italové jsou proslulí výrobou kvalitních bot a právě ty jsou vizitkou každé Italky. Nemusíte nutně nosit boty na jehlách. Hlavní roli zde opět hraje kvalita.

8. Pořiďte si designovou kabelku

Žádná žena se neobejde bez kabelky. Některá ji vnímá jen jako nezbytný doplněk, jiná jako skvělou investici do své sbírky. Pokud se chcete oblékat jako správná Italka, nezapomeňte investovat do jedinečného a designového kousku, kterým svůj outfit povznesete ještě o něco výše.