Většina z nás má svou představu o tom, co by měly nosit ženy a co zase muži. Naše společnost je postavena na tom, že některé věci se hodí pro muže a jiné zase pro ženy. Mezi námi ale existují i tací, kteří se nenechávají svazovat žádnými konvencemi a zkrátka nosí to, co se jim líbí.

Seznamte se s Markem Bryanem, který našel zalíbení v sukních a vysokých podpatcích.

Svérázný inženýr robotiky

Mark je důkazem toho, že stereotypy ohledně oblečení by měly padnout. Nakonec to byly přesně ženy jako on, které odstartovaly revoluci, a díky kterým dnes i ženské pohlaví může nosit kalhoty. Mark vystudoval robotiku a má titul inženýra. Žije docela obyčejně jako kterýkoliv jiný člověk jeho vzdělání a postavení. Avšak každý den svým outfitem nabourává genderové stereotypy.

Bez sukně už téměř nevychází z domu. Ať už jde do práce, na procházku do města nebo na nákup, vždy ji má na sobě. Většinou ji doplní také slušivým párem bot na podpatku. Co ho k tomu vede, říkáte si?

„Oblékám se tak, protože můžu. Prostě chci být jiný. Vždy se mi líbily ženy, které nosily upnuté sukně a podpatky. Není v tom nic sexuálního. Jen se mi líbí, jak to vypadá. Působí to profesionálně a na úrovni.“

Prozradil Mark pro DE24.news. Mark také uvedl, že pro něj oblečení nemá žádný gender a nemyslí si, že ten a ten typ patří k tomu a tomu pohlaví. V sukních se cítí dobře. Za to šaty obléká poměrně nerad. Snaží se totiž vybalancovat maskulinní a femininní vzhled – maskulinní od pasu nahoru, femininní od pasu dolů.

Pánská móda není dostatečně barevná a zajímavá

Na pánské módě se mu nelíbí, že je poměrně omezená. Málo barev, málo potisků a vzorů. Za to sukně, ty mohou být červené, zářivě modré, květinové, se zvířecími vzory atd. A to samé platí o botách. Ty navíc mohou být v pěkném počasí otevřené. Mark se tak snaží najít to nejlepší v obou druzích módy a sloučit to dohromady.

Co si o tom myslíte vy? Souhlasíte s Markem? Napište nám do komentářů, zda se vám takové kombinování líbí.

Diskuze

13 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Ach bože … čeho jsme se to dožili …

A vy nenosite kalhoty? Také dříve to bylo výhradně pánské oblečení.

Tohle je vážně moc smutné.

Má pravdu, já mu fandím. Znám taky jednoho pána (na maloměstě), v zimě chodí v gatích, v létě v sukni. A co třeba skotský kilt? Nosí ho i pric Charles!!!

je zajímavé že tohle je téma ve kterém jsou lidé jen velmi zřídka kdy tolerantní, přitom ženy nosí pánské oblečení normálně

Zdravím…..no,.rozhodně se mi tedy nelíbí postarší pán v sukni a v lodičkách, ale na druhou stranu dámy musí uznat, že nám chlapům “”kradou”” mooodu již stovky let. To v čem pánové chodili před dávnou i nedávnou dobou, je dnes jen a pouze moooda dámská. Samozřejmě, že sukně a lodičky je jiná kapitola, avšak to,že nám dámy “”kradou”” oblečení a boty, za tím si stojím:-))…….stačí se jen v prodejně obuvy podívat, kolik slečen a paní, chodí do pánského oddělení:-))

Proč ne? Podpatky byly historicky určeny mužům, proč by jim rázem měly být zapovězeny?

Proč ne – pokud se mu to líbí… neodsuzoval bych jinakost…

Pán není úchyl, jistě, pán je jenom zajímavý. Sodoma, Gomora!

Podpatky nenosím, ale ty sukně bych brala všechny. Má super vkus.

Ať mi nikdo netvrdí, že tohle není úchylka…. S takovým chlapem bych na rande nešla…

Moc mu fandim. Mam rada odvazne lide, s charakterem. Jsem zena a take rada nosim sukne, saty a lodicky. Na prosto ho chapu. Moc mu to slusi a ma pekny nohy, tak at je ukazuje jak chce.

Ahoj Alenko já jsem transsexuál jsem muž ale cítím se být ženou a miluji z celého srdce sukně,šaty ale né moc lodičky ale spíše kožené kozačky či semišové nebo kožené mušketýrky.Pán má krásné štíhlé nohy a trochu mi připomínají mé mám je štíhlé jak srnka..Pán napsal že mužské oblečení je nudné a já s ním souhlasím a když příjdu do dámského butyku tak jsem uplně u vitržení tolik barevných sukní a ještě barevnějších šatů ikdyž nejkrásnější barva šatů podle mě je černá ale.Na to má každá žena svůj názor.Kozačky jsou v mém pohledu černé kožené naprostý top hodí se uplně ke všemu at už k šatům nebo k sukni..Lodičky na jehlevém podpatku trochu prohnutým dovnitř to je pastva pro oči a barva všech těch lodiček ani duha nemá tolik barev co jich jsou.Na těch všech lodičkách…