Co si obléknout v létě? Inspirujte se naším průvodcem dámské letní módy!

Léto je v plném proudu a zajisté si před svým šatníkem lámete hlavu s tím, co na sebe. Stojíte před skříní a máte pocit, že tam nic není? Chce to nějaké nové kousky do vašeho šatníku, ale vy nevíte jaké?

Na to je jednoduchá pomoc, váš šatník potřebuje „provětrat“. Zapomeňte, že si na sebe dáte to tričko, které už máte dva roky, ale ještě jste neměla možnost si ho obléknout, protože nebyla ta správná příležitost nebo jste nevěděla s čím ho sladit. Raději se s ním rozlučte a pořiďte si něco, co si skutečně na sebe vezmete s chutí a radostí.

Dlouhé sukně jsou hitem léta

Toto léto jsou v kurzu především dlouhé sukně, ty jsou ideální především pro ženy vysoké postavy s úzkým pasem. Pokud nejste zrovna tento typ postavy, dlouhá sukně by pro vás mohla být trochu krokem vedle, opticky totiž protože zkracuje postavu. Pro menší dámy jsou vhodnější sukně po kolena. Skvělou kombinaci vykouzlíte s momentálně velmi oblíbenými skládanými sukněmi do pasu v tandemu s jednoduchými nebo vzorovanými topy. Samozřejmě se dají kombinovat i vzory, ale to je už pro ty odvážnější z vás.

Letní šaty nikdy nezklamou

Nejjednodušším řešením jsou letní šaty. Obchody nabízejí řadu šatů s nejrůznějšími vzory. V tomto ohledu je to otázka vašeho vkusu, zda zvolíte jednodušší variantu v podobě jednobarevných šatů nebo zkusíte něco odvážnějšího. Důležité je ale především to, aby vám šaty padly a zbytečně nezvýrazňovaly nelichotivé partie.

K létu patří šortky

Je dobré mít ve skříni i nějaké ty praktičtější kousky, a k létu již neodmyslitelně patří šortky. Určitě byste měly nějaké mít, protože jsou jednoduše kombinovatelné a stále aktuální. Letos jsou obzvlášť v kurzu krajkové šortky. Velmi dobře se dají kombinovat i do práce, protože jsou společenské a zároveň praktické.

Sandálky jako ideální letní obutí

Ve vašem šatníku by neměly chybět ani jednoduché letní sandálky, které nejen, že jsou praktické, protože z nich nebolí nohy tolik jako z podpatků, ale jsou také velmi pěkné a moderní. Určitě by ve vašem botníku měly být i žabky a to jak k vodě, tak do města.

Nezapomínejte na ochranu očí

Co se týká doplňků,vpřímo se nabízí sluneční brýle, nejen že chrání vaše oči, jsou také velmi hravým doplňkem. Pokud máte pocit, že vám žádné brýle nesedí, nelamte si s tím hlavu, můžete je jednoduše nosit i ve vlasech. Co se týká dalších doplňků, tak je nejlepší sázet na to, že v jednoduchosti je krása. Neznamená to, že nemáte mít žádné doplňky, ale to, že pokud kombinujete, tak je lepší mít jeden výraznější a ostatní k němu sladit je to velmi jednoduché a nikdy tím neuděláte krok vedle.

Kabelky

Kabelky jsou zajisté dalším velkým otazníkem pro vás všechny. U nás se zažilo, že musíme kabelku vždy ladit s obuví, ale není tomu tak. Kabelku můžete klidně ladit s opaskem na šatech nebo s jinými barevnými doplňky. Řada z vás jistě vsadí na černou kabelku, ale je léto a to je plné barev, dopřejte si i nějakou odvážnější kabelku než je černá. Samozřejmě záleží, kam jdete, ale obecně můžeme říct, že kabelka je nedílnou součástí každého outfitu, proto si na jejím výběru dejte záležet.

Snad vám těchto pár rad pomohlo a hravě doplníte svůj letní šatník.

Foto: H&M, ZARA.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.