Indický podnikatel si nechal ušít košili ze zlata v hodnotě 4,5 mil. Kč

k1g5rnhsxv5edixhionn

Pankaj Parakh trumfnul všechny ostřílené rappery světa. Ke svým 45. Narozeninám si nadělil košili vyrobenou z 18 až 22 karátového zlata. Hodnota této košile je $200.000, což je v přepočtu na české koruny zhruba 4,5 milionů. Košile ušitá ze zlata, jako je tato, váží příjemných 4,5 kg.

Ptáte se, jestli může taková košile být pohodlná? Ruku do ohně bych za to sice nedal, ale dle slov Pankaje Parakha je košile opatřená spodní vrstvou jemné textilie, díky které je samotné nošení pohodlné stejně jako u každé jiné košile. Zapomeneme-li tedy na těch 4,5 kg hmotnosti, můžeme se i v takové košili snad i cítit příjemně.

Na unikátní košili vyrobené ze zlata pracoval tým 20 lidí a samotnou prací strávili přes 3200 hodin.

e9wgxvitxw20lw4rx0sv

Pankaj Parakh i přes to, že nedokončil svá studia, dokázal nahromadit několikamiliardové jmění. Nedaleko Bombaje vlastní obrovskou textilní firmu a proto se není čemu divit, jakým způsobem spojil svou lásku k drahým kovům a k módě.

Člověk by řekl, že podobný počin nemá ve světě obdoby. Pravda je však taková, že Pankaj Prakh je na pomyslném žebříčku majitelů nejdražších pánských košil až na druhém místě. První příčku drží další indický multimilionář Datta Phuge.

Datta Phuge, jehož byznys spočívá v půjčování peněz, si nechal ušít košili z 3,5 kg zlata, jejíž hodnota je $230.000, což je více než 5 milionů korun. Výroba této košile trvala patnácti zlatníkům 2 týdny při 16 hodinách práce denně.

fmmbouedqccha1m7cbj6

Foto: Metro.co.uk

Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!