Ideální chytré hodinky pro každý rozpočet: tipy na oblíbené modely už za pár set

Chytré hodinky urazily od svého vzniku dlouhou cestu a z jednoduchých notifikačních center se proměnily ve výkonná, funkcemi nabitá zařízení. Dnes jsou více než jen rozšířením našich chytrých telefonů; fungují coby osobní asistenti, fitness trackery i jako stylové, až luxusní doplňky, to vše v jednom balení. Při výběru chytrých hodinek rozhodují nejrůznější parametry a jedním z nich je i váš rozpočet. Seznamte se tedy s oblíbenými zástupci různých cenových kategorií a inspirujte se při hledání zařízení, které bude vyhovovat vašemu životnímu stylu i peněžence.

Cenově výhodné: Amazfit Bip U Pro

Pro ty, kteří mají omezený rozpočet nebo nechtějí za chytré hodinky utratit velkou částku, jsou Amazfit Bip U Pro jasnou volbou: nabízejí dokonalou kombinaci cenové dostupnosti a funkčnosti. Za cenu kolem 1200 Kč zaujmou nejen 1,43palcovým barevným displejem s přizpůsobitelnými ciferníky pro elegantní a módní vzhled. Díky vestavěnému systému GPS, monitorování srdečního tepu a funkcím sledování spánku či měření saturace krve kyslíkem jsou ideálním fitness doplňkem.

Hodinky Amazfit Bip U Pro podporují více než 60 sportovních režimů, což je víc než dost pro přesné sledování vašich aktivit, a mají vodotěsnost 5 ATM, takže je můžete nosit i při plavání. Tyto chytré hodinky jsou kompatibilní se zařízeními se systémem Android i iOS a nabízejí upozornění na hovory, zprávy a další běžné funkce. Baterie má navíc výdrž až devět dní, což je příjemně dlouhá doba.

Další oblíbené modely chytrých hodinek se skvělým poměrem ceny a výkonu:

  • WowME Watch TS
  • Redmi Watch 2 Lite
  • Huawei Watch GT2e

Střední třída: Galaxy Watch4 od Samsungu

Hodinky Samsung Galaxy Watch4, které spadají do střední cenové kategorie a jejichž cena začíná přibližně na 4 500 Kč, jsou vynikající volbou pro uživatele systému Android. Elegantní design ciferníku, který je k dispozici ve velikostech 40 mm a 44 mm, zaručuje, že budou vypadat skvěle na každém zápěstí. Hodinky jsou poháněny operačním systémem Wear OS společnosti Google, který zajišťuje bezproblémovou integraci se zařízením se systémem Android a ekosystémem Google.

Hodinky Galaxy Watch4 jsou vybaveny displejem Super AMOLED s vysokým rozlišením, který poskytuje jasné a živé barvy. Obsahují také pokročilé funkce monitorování zdravotního stavu, jako je měření EKG, krevního tlaku a hladiny kyslíku v krvi. Kromě toho nabízejí komplexní sadu možností sledování kondice s automatickou detekcí tréninku a více než 90 předinstalovanými sportovními režimy. Hodinky také podporují službu Samsung Pay pro bezkontaktní platby.

Mezi další populární zástupce střední cenové kategorie se řadí například:

  • Honor Watch GS Pro
  • Polar Ignite 2
  • Fitbit Versa 3

Prémium: Apple Watch Series 8

Pokud jste ochotni utratit za chytré hodinky částku kolem 10 000 Kč a více, nic vám nebrání zamilovat si Apple Watch Series 8, které jsou nejlepší volbou pro uživatele iPhonu. Tyto hodinky s ikonickým designem jsou k dispozici v několika provedeních, máte tak možnost vyšperkovat i svůj styl.

Co se týče zdravotních a fitness funkcí, Apple Watch Series 8 je těžké překonat, protože nabízejí širokou škálu sledovacích funkcí včetně měření EKG, monitorování menstruačního cyklu a doby ovulace či měření saturace krve kyslíkem. Mezi další užitečné funkce patří například detekce pádů i autonehody nebo siréna.

Svět a ručičky hodinek se ale netočí jen kolem značky Apple, za pozornost stojí i tyto (a další):

  • Garmin Fenix 7
  • Suunto 9 Baro
  • Coros Vertix 2

Luxus: TAG Heuer Connected

Pokud máte zájem o luxusní chytré hodinky, modely značky TAG Heuer Connected s cenou kolem 50 000 Kč a vyšší jsou dokonalou kombinací švýcarského řemeslného zpracování a moderních technologií. Tyto špičkové chytré hodinky mají úchvatné 45mm pouzdro z nerezové oceli nebo titanu a safírové sklíčko odolné proti poškrábání, které zaručuje, že hodinky vydrží zkoušku časem.

Hodinky TAG Heuer Connected jsou poháněny operačním systémem Google Wear OS, který zajišťuje kompatibilitu se zařízeními se systémem Android i iOS. Nabízejí přizpůsobitelný ciferník, který umožňuje vybrat si z ikonických designů TAG Heuer, což jim dodává klasický a nadčasový vzhled.

Pokud jde o fitness funkce, hodinky Connected disponují vestavěnou GPS, funkcí monitorování srdečního tepu a podporu různých sportovních režimů, včetně golfu, běhu, jízdy na kole a plavání. Hodinky mají také vodotěsnost 5 ATM, takže jsou vhodné na nošení při vodních aktivitách. Další tipy jsou v tomto případě bezpředmětné, na luxusnější chytré hodinky na českém trhu totiž hned tak nenarazíte.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.