Nechala jste se ostříhat a teď toho litujete, protože se vám nedaří vytvořit žádný dobře vypadající účes? Jen klid. I neposedné krátké vlasy se dají zkrotit. Že nevíte jak? … Poradíme v dnešním článku.

Jedna malá rada na úvod. Co se týče stříhání vlasů, je dobré brát v potaz jejich strukturu a hustotu. Pro husté vlasy se krátké střihy příliš nedoporučují, jelikož pak ještě více nabírají na objemu a nic s nimi neuděláte. Radikální změna délky je tedy vhodnější spíše pro řídké vlasy, které díky sestřihu opět získají ztracený objem, což je žádoucí.

Pokud máte přírodně hodně vlnité nebo kudrnaté vlasy, ani zde se stříhání nedoporučuje. Čím jsou kratší, tím více se kroutí, jsou neposedné a působí neupraveně. Pokud se ale i tak rozhodnete vaše kadeře ostříhat, je vhodné je žehlit a používat uhlazující přípravky, čímž docílíte hladkého a uhlazeného vzhledu.

Jak se starat o krátké vlasy

Možná si říkáte, že s krátkými vlasy přeci nemůže být žádná práce. Snadno se myjí a rychle schnou. Nenechte se ale mýlit. Je to mnohem složitější, než se může zdát. Krátké vlasy jsou často neposedné a rozlítané na všechny strany. Zkrotit je se zdá jako nadlidský úkol. V tomto případě pomůžou stylingové přípravky, jako například gel nebo vosk, které vaše kadeře zafixují. Velkým pomocníkem je i žehlička na vlasy, která vaše kadeře uhladí a zmírní jejich krepatění.

Jaký zvolit účes?

S trochou trpělivosti a několika šikovnými produkty můžete i z krátkého mikáda vykouzlit slušivý účes. V kurzu jsou copánky a drdůlky, které vypadají roztomile. Je jen na vás, jestli chcete být za romantickou princeznu nebo drzou rošťačku.

 

 

View this post on Instagram

Why is my hair so flat on one side? 😂 A super simple workout style for those with short hair. On lifting days, I don’t mess with my hair. I even wear my glasses most of the time. I can’t do that when I run. The one time I forgot the pull the front out of my face, I got super frustrated with random pieces sticking to my face and I spent more time focusing on getting my hair off me than I was running. I will say, after that day, I never forgot to fix my hair again. 😂. . . . . . . #shorthairstyles #shorthairideas #shorthairlife #shorthairlove #shortbobstyle #longpixie #texturedbob #shorthairinspo #blondebob #shorthairexclusive #shorthair_love #pixiepalooza #shorthairandglasses #wavybob #hairhowto #hairtutorial #shorthairvip #oneweekonepalette #nothingbutpixies #colourpopsweettalk #colourpopsweettalk

A post shared by linzey (@linzey.b) on

 

Jak vidíte, krátké vlasy nemusíte nosit jen rozpuštěné. Který z účesů se vám líbí nejvíce?

Foto: Unsplash.com, Instagram.

Načítání...

Diskuze