Sportovní podprsenka je pro mnoho žen nepostradatelnou pomocnicí. Jak už její název šikovně napovídá, sázíme na ni především při sportu, pro který se klasická podprsenka jednoduše nehodí. Úkolem sportovní podprsenky je zajistit našim ňadrům dostatečnou oporu a pohodlí při fyzické aktivitě, ať už se rozhodneme dělat cokoli. Věděli jste, že i sportovní podprsenka vám musí dokonale sedět, aby vám mohla sloužit správně?

Sportovní podprsenka a její správný výběr – jak na to?

Jestliže sportujete a chcete se během fyzických aktivit cítit pohodlně a příjemně, pak vám dobře zvolená sportovní podprsenka zkrátka nesmí chybět. Jedině tak budou mít vaše ňadra správnou oporu a nestane se, že by vás během sportování obtěžoval pocit tzv. „vypadávajících“ prsou, nebo vás nesužovalo posunování podprsenky, její zařezávání se do kůže, tlačení kostic a podobně.

Proto je důležité výběru sportovní podprsenky věnovat dostatek času, nic neuspěchat a rozhodnutí nepodcenit. Jestliže si nevíte rady, podle jakých kritérií se sportovní podprsenka vybírá, vůbec ničemu to nevadí. V následujících řádcích vám s výběrem rádi pomůžeme.

Rada první: zohledněte typ aktivity

Jako první radu určitě můžeme doporučit zohlednit při výběru podprsenky aktivitu, které se v ní budete věnovat. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli se chystáte běhat, cvičit jógu nebo se věnujete třeba aerobiku.

Sportovní podprsenky se obecně dělí do čtyř kategorií podle stupně zátěže. To vám pomůže s výběrem. Například pro běhání jsou určené podprsenky vhodné pro extrémní zátěž, na jógu, což je přeci jen klidnější aktivita, můžete volit sportovní podprsenky pro nenáročnou zátěž.

Rada druhá: dejte si pozor na materiál

Otázka materiálu je důležitá nejen z hlediska pohodlí, ale i z hlediska zdraví. Není žádným překvapením, že se během sportování zapotíte a podprsenka je hned na těle. Z toho důvodu je potřeba, aby byl materiál kvalitní a pokud možno prodyšný. Určitě se shodneme na tom, že nekvalitní materiál akorát tak způsobí, že se vám kůže podráždí, nebude moci během sportování dýchat.

Co se pohodlí týče, materiál by měl být příjemný na dotek. Proto určitě sportovní podprsenku ještě před nákupem osahejte, kvalitu materiálu v mnoha případech poznáte i z pouhého doteku. Zkrátka hledejte a vybírejte.

Rada třetí: zkoušejte pečlivě

Najít ideální velikost sportovní podprsenky je jedna věc, vyzkoušet si ji je věc druhá. Většina žen to ale dělá tak, že si vybranou podprsenku odnesou s sebou do kabinky, tam si ji vyzkouší, prohlédnout se v zrcadle a když se jim zdá všechno v pořádku, výběr tím pro ně končí. A to je špatně. Chcete vědět proč?

Sportovní podprsenka je určena na sport – tím máme na mysli pohyb. Při zkoušení je proto na místě, abyste podprsenku vyzkoušeli už při samotném výběru. Neostýchejte se v podprsence nejrůzněji ohýbat, povyskočit si, zahýbat rukama, zvednout je nad hlavu, kroužit rameny, udělat předklon nebo úklon. Podle toho poznáte, jestli vám bude sedět nejen v klidovém, ale především v aktivním režimu. A to je důležité.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 5 Stars

Visitor Rating: 3 Stars

Visitor Rating: 3 Stars