Opravdu neobyčejný příběh píše kráska původem z Bolívie. Snad nikdy v historii se nestalo, aby dívka potýkající se s těžkým fyzickým omezením dosáhla až na trůn královny krásy. To ale není případ Elizabeth Bress. Pojďme se seznámit s neuvěřitelným příběhem, který jinde nenajdete.

Předpoklady a velký talent

Elizabeth se narodila v 1978 v Bolívii. Konkrétně v jednom z velkých měst centrální části země, Santa Cruz de la Sierra. Rodiče mladé Elizabeth navíc do vínku předali správné geny, matka totiž byla uznávaná básnířka. Není tak divu, že se i malá Elizabeth brzy začala angažovat v umění a bez sebemenšího tlaku rodičů se zcela dobrovolně a s ohromným nadšením věnovala herecké dráze. Prozatím pouze na školní úrovni.

Šok, který dokáže otočit život opravdu každému

Jenže i když všechno vypadalo růžově, tak se v pozadí skrývalo rostoucí nebezpečí. Elizabeth trpěla stejně jako spousta dětí vrozenou vadou růstu v končetinách. Jenže její případ byl mnohem horší, a nakonec vyžadoval celou řadu operací. I s největší snahou lékařů ale nakonec došlo k tomu nejhoršímu. Mladá Elizabeth musela nuceně podstoupit amputaci pravé nohy pod kolenem a v pouhých jedenácti letech jako by se ji rozpadl celý svět.

Těžká cesta vzhůru s neuvěřitelným koncem

I přes tak těžkou ránu se Elizabeth nevzdala svých snů a alespoň ve studiu pokračovala ve filmovém průmyslu. Po dostupování střední školy v Bolívii se přestěhovala do New Yorku, kde začala aktivně pracovat v jako produkční.

V roce 2004 ale přišel šok, který celý svět nikdy nezažil. Mladá Elizabeth se zúčastnila Miss Bolívie a u účasti neskončila. Jako první handicapovaná modelka dokázala titul královny krásy vyhrát.

Dnes Elizabeth žije společně se svým manželem a dvěma dětma v Kalifornii. Věnuje se nadále filmu a dokonce je spolumajitelkou společnosti SOS Medical se zdravotními pomůckami.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments