Květiny jsou krásné a kráse také prospívají. Většina z nás květiny vnímá jen jako dekoraci našich domovů. Málokdo si při tom uvědomí, že květiny nám mohou dopomoci i ke kráse. Co třeba taková růže nebo ibišek? Čím nám prospívají?

Ibišek mírní projevy akné

Akné není pouze nepříjemným problémem dospívajících, některé ženy moc dobře ví, že nevzhledné pupínky dokáží potrápit i v době, kdy už mají pubertu dávno za sebou. Zarudlé pupínky na obličeji nebo v dekoltu jim přitom mnohdy sráží sebevědomí.

Napadlo by vás, že vám s problémy v podobě akné může pomoci ibišek? Málokdo totiž ví, že ibišek obsahuje celou řadu protizánětlivých látek a je také nadupaný vitamínem C. Kombinace protizánětlivých látek a vitamínů C pomáhá potlačovat záněty kůže a tím pádem ibišek funguje jako pomoc při akné.

Růže skvěle vyživuje pokožku

Růži se přezdívá královna zahrady, v kosmetice je používána od pradávna. Již naši předci věděli, že obsahuje vysoké množství vyživujících látek a pyšní se také antibakteriálními a dezinfekčními účinky.

Používání růžového oleje tak úžasně vyživuje pokožku, pleť je po jeho použití krásně hladká a na dotek hebká.

Orchideje zpomalují stárnutí pleti

Krásnou orchidej má na parapetu mnoho z nás, jsou to nádherné rostliny, na které je zkratka radost pohledět. Kromě toho, že orchidejemi můžete ozdobit svá okna, můžete vlastnosti těchto rostlinek využít i pro svou krásu.

Orchideje jsou známé bohatým obsahem na antioxidanty, které nejenže prospívají celkovému zdraví pokožky, ale především zpomalují projevy stárnutí pleti. Orchideje se v kosmetice využívají na mnoho způsobů, najdete je v krémech, mýdlech i olejíčcích.

Slunečnice zamezuje vzniku vrásek

I tuhle krásnou rostlinou určitě musíme v našem dnešním článku zmínit. Věděli jste, že je slunečnice nadupaná vitamíny – konkrétně vitamínem A, vitamínem E, vitamínem C a vitamínem D?

Ze slunečnice mimo jiné vyrábí olej, který je oblíbenou složkou v krémech, jež napomáhají v boji proti vzniku nevzhledných vrásek.

Foto: Pexels.com.

Načítání...

Diskuze