Husté obočí se správným tvarem, co víc si jen přát. Každá žena se ale bohužel nemůže považovat za hrdou nositelku výrazného obočí. Pokud patříte k těm méně šťastným, vezměte si těchto pár jednoduchých kroků k srdci.

Správný tvar

Žádné drastické změny nedělejte. Obočí nesmí svým tvarem příliš vybočovat ze svého přirozeného tvaru. Pokud si jej přece jenom chcete domalovat tužkou, je dobré vědět, kde linku začít a kde ukončit.

Pro správnou délku existuje jednoduchý trik. Stačí vám k němu dvě stejně dlouhé tužky, které položíte křížem vedle křídla nosu. Obě tužky musí jít souměrně s vašim okem, aby pro vás bylo zřetelné, kde se základní linie nachází. Ze základní linie nevybočujte, pouze zvýrazňujte.

Přirozená barva

Vaše obočí musí korespondovat s přirozenou barvou vašich vlasů. Pokud máte vlasy barvené, musíte k nim úměrně upravit i obočí a případně jej nechat dobarvit zkušenou kosmetičkou.

Při malování tužkou na oči chloupky zpočátku vykartáčujte a ty chybějící domalujte jemnými čárkami.

Fixace

K fixaci se používá řasenka, která vašemu obočí dodá nejen barvy, ale zároveň jej učeše a zafixuje. Pokud nechcete mít díky řasence ještě tmavší chloupky, máme pro vás tip: postříkejte kartáček na řasy lakem na vlasy a chloupky jím lehce vykartáčujte, docílíte tím dlouhodobějšího efektu.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze