Která z nás se někdy nesnažila zhubnout. Ať už kdykoli během roku, kdy jsme se naštvaly, protože jsme se nevešly do oblíbených džín, nebo tradičně s příchodem léta, kdy většina žen hubne do plavek.

Pokud i vy chcete zhubnout, ať už pro to máte jakýkoli důvod, možná vás potěšíme zprávou, že vám k tomu napomůže něco, co je pro nás naprosto přirozené.

Tak obyčejná a přesto účinná!

Chůze je pro člověka naprosto přirozený pohyb. Chodit se učíme už jako malé děti a tuhle dovednost nikdy nezapomeneme. Co kdybychom vám řekli, že právě díky chůzi můžete i zhubnout a zbavit se tak nežádoucích kilogramů a centimetrů?

Hodina denně podpoří hubnutí

Možná vás nebaví cvičit, možná nechcete chodit do fitka, protože máte strach, že byste tam byly pro smích a proto jakoukoli formu pohybu, která by napomohla redukci hmotnosti odkládáte nebo na ni jednoduše kašlete.

Jestliže jste nepropadly cvičení, ať už samy doma u televize a nějakého videa, nebo s pomocí trenéra v posilovně, zkuste to s chůzí. Na tu si stačí najít hodinu denně a výsledky se určitě dostaví.

Foto: Pexels.com

Množství spálených kalorií závisí na několika faktorech

Pro hubnutí je nezbytné dosáhnout kalorického deficitu. Určitě celému procesu pomůžete, pokud se  budete hýbat a tím pádem pálit kalorie. A ty se dají pálit i při chůzi, množství spálených kalorií se přitom odráží hned od několika faktorů.

Jedním z nich je hmotnost, druhým pak rychlost chůze. Obecně platí měřítko, že čím více vážíte a čím rychleji jdete, tím více toho spálíte. Dalším faktorem ovlivňujícím množství spálených kalorií je zvolený terén, věk a venkovní teplota.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

To je zase snůška kravin.Já makam jako klempíř pokrývač,naběham se denně jak ko*kot schodů nepočítaně,přes 500 kg nazdviháno a přesto nehubnu a dokonce přibíram.

Nejde jen o pohyb ,ale také o stravu (kvalita a její pravidelnost). Z vlastní zkušenosti vím,že někteří lidé na jídlo nemají tolik času (řemeslníci,obchodní reprezentanti, řidiči apod ), stravují se nepravidelně a nárazově… plus sladké nápoje a nacpáni se na noc všeho ,co jim přijde pod ruku či po nos…jak má váha potom vypadat?