Hubnutí napomůže pouhá hodina chůze denně

Která z nás se někdy nesnažila zhubnout. Ať už kdykoli během roku, kdy jsme se naštvaly, protože jsme se nevešly do oblíbených džín, nebo tradičně s příchodem léta, kdy většina žen hubne do plavek.

Pokud i vy chcete zhubnout, ať už pro to máte jakýkoli důvod, možná vás potěšíme zprávou, že vám k tomu napomůže něco, co je pro nás naprosto přirozené.

Tak obyčejná a přesto účinná!

Chůze je pro člověka naprosto přirozený pohyb. Chodit se učíme už jako malé děti a tuhle dovednost nikdy nezapomeneme. Co kdybychom vám řekli, že právě díky chůzi můžete i zhubnout a zbavit se tak nežádoucích kilogramů a centimetrů?

Hodina denně podpoří hubnutí

Možná vás nebaví cvičit, možná nechcete chodit do fitka, protože máte strach, že byste tam byly pro smích a proto jakoukoli formu pohybu, která by napomohla redukci hmotnosti odkládáte nebo na ni jednoduše kašlete.

Jestliže jste nepropadly cvičení, ať už samy doma u televize a nějakého videa, nebo s pomocí trenéra v posilovně, zkuste to s chůzí. Na tu si stačí najít hodinu denně a výsledky se určitě dostaví.

Foto: Pexels.com

Množství spálených kalorií závisí na několika faktorech

Pro hubnutí je nezbytné dosáhnout kalorického deficitu. Určitě celému procesu pomůžete, pokud se  budete hýbat a tím pádem pálit kalorie. A ty se dají pálit i při chůzi, množství spálených kalorií se přitom odráží hned od několika faktorů.

Jedním z nich je hmotnost, druhým pak rychlost chůze. Obecně platí měřítko, že čím více vážíte a čím rychleji jdete, tím více toho spálíte. Dalším faktorem ovlivňujícím množství spálených kalorií je zvolený terén, věk a venkovní teplota.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.