Horké dny jsou tady: vaše nožky zazáří díky domácí pedikúře

Léto je tady a kdy jindy nosit vzdušné botky, nežli právě teď? Když je venku horko, s radostí vklouzneme do sandálků, pantoflí nebo žabek, protože právě ty nám slibují největší pohodlí. 

Pokud i vy chcete v létě ukazovat nožky, musíte jim věnovat trochu své pozornosti. Věřte, že není nic horšího, nežli pohled na rozpraskané paty nebo oprýskaný lak na nehtech…

Domácí pedikúru zvládnete levou zadní

Pokud nepatříte k ženám, které si ochotně nechávají nožky opečovávat v kosmetických salonech, ničemu to nevadí. Domácí pedikúru totiž zvládnete svépomocí levou zadní. Nic na tom není.

Základem je vodní lázeň. Do vany nebo klidně do nějakého lavoru napusťte teplou vodu a přidejte do ní třeba koupelový olejíček. Skvěle poslouží také obyčejný citron, kterého stačí jen pár kapek – pomůže ke změkčení kůže. Poté dopřejte chodidlům alespoň 15 minut ponořených ve vodě.

Odumřelá kůže musí pryč

Proti vzniku odumřelé kůže nemůžete nic. Byla by ale chyba se jí pravidelně nezbavovat, nevypadá to na pohled ani trochu hezky. Jakmile necháte nožky pořádně odmočit a během koupele kůže na chodidlech krásně změkne, můžete se směle pustit do odstraňování odumřelé kůže.

K tomuto účelu slouží pemza, se kterou se snadno zbavíte kůže, jež na nohách nemá co dělat. Pozornost věnujte především té části nohou, která je hodně zatěžována – takže paty a spodní strany prstů. Pamatujte, že použití pemzy nesmí bolet, nevyvíjejte zbytečně velkou sílu ani tlak.

Nezapomínejte na upravené nehty

Zatímco nehtům na rukou věnuje většina žen dostatek pozornosti, protože jsou přeci „na ráně“ a tím pádem okamžitě vidět, pokud jde o nehty na nohou, trochu zde zaostávají.

Dojde-li řada na péči o nehty na nohou, nejdříve s pomocí nůžek nehty zkraťte. Kůžičku okolo nehtů nestříhejte, ale pomerančovým dřívkem zatlačte. Pokud chcete, můžete si nehty nalakovat – vypadá to moc pěkně a navíc se při designu můžete krásně vyřádit.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.