Holení nohou v zimě má svá pravidla. Znáte je?

Většina žen na holení nohou v zimě neklade takové nároky, protože zastávají názor, že během tohoto období není vlastně potřeba – stejně nosíme dlouhé nohavice, takže nějaký ten „chloupkový porost“ vlastně nemá šanci kdokoli vidět. Pokud si ale nohy holíte i v tomto ročním období, pak byste určitě měly vědět, že holení nohou v zimě má svá jasná pravidla. A ta se nevyplatí porušovat.

Holení nohou v zimě není tabu

Pokud patříte k ženám, které na začátku zimy, když se venku citelně ochladí, s radostí a nadšením zahazují žiletky do koše a užívají si dlouhé měsíce ve přírodním stylu, pak můžete náš dnešní článek s klidným svědomím zavřít, protože zrovna vám nic užitečného nepřinese.

Naopak patříte-li mezi ženy, které na holení nezapomínají ani během studených měsíců, pak uděláte nejlépe, když si následující řádky přečtete. Dozvíte se díky nim mnoho užitečného a především si osvojíte zásady a pravidla holení nohou v zimě.

Jak na holení nohou v zimě? Známe pravidla!

Už z názvu dnešního článku jasně plyne, že se budeme zabývat pravidly, nebo možná chcete-li lépe řečeno správným postupem, jak si během studených zimních měsíců holit nohy. I když možná chcete namítat, že to přeci není žádná věda, následující řádky vám určitě v mnohém otevřou oči.

Pravidlo číslo jedna: na dlouhé koupele zapomeňte

Milujete dlouhé koupele v horké vodě? Dokážete si takové chvíle užívat plnými doušky? Pakliže se chystáte holit si nohy, pak na nějaké dlouhé lenošení ve vaně rovnou zapomeňte.

Během zimy se dlouhé koupele před holením nohou nedoporučují, protože zbytečně vysušují pokožku. Ta navíc posléze dostane zabrat ještě žiletkou, což jí zrovna dvakrát nepřidá. Takže pokud víte, že si budete holit nohy, necákejte se ve vaně příliš dlouho, byly byste jen samy proti sobě.

Pravidlo číslo dva: holení na noc je ideální

Když už jsme u té koupele, pak se možná shodneme na tom, že se k holení nohou zpravidla uchylujeme večer. Myslíte si, že je to takto v pořádku? Za nás rozhodně!

Holit si nohy po ránu totiž není v zimě to nejlepší, co můžete udělat. Všemi deseti doporučujeme holení nohou večer, protože přes noc dostane pokožka příležitost vyrovnat se se změnami a rychleji se zregenerovat.

Pravidlo číslo tři: žádné holení proti směru růstu

Tohle pravidlo je úplně stejné, ať si nohy holíte v létě nebo v zimě. Pravda je bohužel taková, že ačkoli se o tom často mluví, mnoho žen na tuhle radu nedbá. A schválně si chloupky holí proti směru jejich růstu.

Holení proti směru růstu může způsobit nejen podráždění pokožky, ale může být hlavní příčinou toho, proč vám chloupky následně začnou zarůstat. Proto pamatujte, že chloupky se zásadně holí po směru, nikoli proti směru růstu. A tečka, přes to nejede vlak.

Foto: Instagram, Flickr.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.