Hlavní trendy z Pařížského Fashion Weeku: Nová sezóna ve znamení inovací

Pařížský Fashion Week je vždy příležitostí nahlédnout do budoucích trendů a inspirací pro nadcházející sezónu. Pro jaro 2024 se módní svět přiklání k inovativní práci s materiály a výrazným detailům, které dodávají oblečení jedinečný nádech. V tomto článku vám představíme hlavní trendy, které se objevily na molech během pařížského týdne módy.

Průhledné vrstvy

Jedním z nezaměnitelných trendů na pařížských molech byla průhlednost použitá v zcela novém kontextu. Místo toho, aby odhalovala tělo pod ním, průhledná vrstva sloužila jako vnější plášť a vytvářela jakousi ochrannou bublinu kolem oblečení. Tento efekt byl vidět na různých kouscích, ať už to byla grafická trička od Undercover, perlově zdobené sukně od Givenchy nebo nádherné šaty od Lanvin. Tento trend dává najevo skromnost, ale zároveň působí jako něco výjimečného.

3D květiny

Květiny jsou dlouho v kurzu, ale tentokrát doslova vyskakují z oblečení. Často jsou představovány ve formě 3D modelů nebo výrazných ozdob, jak jsme viděli u značek Balmain a Chloé.

Foto: Launchmetrics Spotlight

Vykrojené detaily

Dalším populárním prvkem jsou výřezy ve tvaru klíčové dírky, které ukazují trochu kůže. Mohli jsme vidět decentní výřezy u Alexandera McQueena, nebo větší výřezy až k oblasti pupíku u Duran Lantink a Schiaparelli.

Foto: Launchmetrics Spotlight

Královská modrá

Pro jaro 2024 dominuje intenzivní modrá, podobná „Cookie Monster“ modré barvě z minulého podzimu, ale pro příští jaro vidíme spíše královskou modrou nebo modrý odstín Yves Klein. Outfity na molech byly sestaveny buď celé v této barvě, jak jsme viděli u Issey Miyake, nebo jako výrazný kousek, který vyniká proti neutrálním barvám. Toto odvážné použití barvy přináší do jarního módního světa novou energii.

Látka kolem ramen

Návrháři se inspirovali technikou obvazování a vytvořili tento efekt na různých typech topů a šatů. Tento trend dodává outfitům zajímavou strukturu a působí elegantně. Mohli jsme jej viděli u Chloé, Rabanne, Ricka Owense a Petera Do.

Foto: Launchmetrics Spotlight

Inspirace dekou

Zajímavý a netradiční trend, který jsme mohli na pařížském týdnu módy zaznamenat, byla inspirace těžkými pletenými dekami. I když není jasné, zda byl tento prvek navržen s tímto záměrem, rozhodně tak působí.

Foto: Launchmetrics Spotlight

Řemínky jako doplněk

Řemínky a spony se stávají výraznými módními doplňky. Například Rkoh ukazuje, že stačí jeden skvělý doplněk, jako je řemínek, abyste pozdvihli libovolný outfit.

Móda je o inovaci a sebedůvěře, a to přesně tyto trendy reprezentují. Pařížský Fashion Week přinesl inspiraci a nápady pro nadcházející jaro, a my se můžeme těšit, jak se tyto trendy promítnou do našich šatníků.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.