Hip dips. Zvláštní důlky na stehnech patrné zejména u žen. Jedni jej nenávidí, druzí zbožňují

Faceless slim anonymous blond female in sports bra and black leggings in wearable bracelet showing perfect belly on white background while standing with hands on waist

V dnešní době se v médiích často mluví o dokonalých křivkách a ideálním vzhledu těla, i přesto, že každé tělo je jedinečné a má svou vlastní strukturu. Jedním z témat, která se objevují v diskuzích o tělesném vzhledu, jsou tzv. „hip dips„. Tato termínem se označuje přirozená anatomická charakteristika, která může být pro některé lidi více či méně patrná.

Co to jsou hip dips?

Hip dips jsou prohlubně pod boky, které se nacházejí na vnější straně horní části nohy. Jejich vzhled záleží na anatomii těla, konkrétně na prostoru mezi kyčelní kostí a kyčelní jamkou (místem, kde se setkává horní část stehenní kosti s kyčlí). Čím větší je tato mezera, tím více jsou hip dips patrné.

Důležité je si uvědomit, že hip dips jsou zcela normální a přirozenou součástí lidského těla. Většina žen má nějakou verzi hip dip. Tyto výklenky jsou ovlivněny naší anatomickou stavbou a strukturou kostí a nepředstavují žádný problém.

Výskyt hip dips je otázkou především anatomie a genetiky. Pokud máte širší pánev, můžete mít více výrazné hip dips, protože šířka vytváří větší prostor mezi kyčelní kostí a kyčelní jamkou. Taktéž místo, kde se ve vašem těle ukládá tuk, má vliv na to, jak jsou hip dips viditelné.

Můžeme se jich zbavit?

Jednoduchá odpověď zní: ne. Hip dips jsou normální a přirozené. Jsou determinovány strukturou kostí, a proto není možné jejich přítomnost ovlivnit. Nemůžete ani ovlivnit, kde vaše tělo ukládá tuk. Nicméně je možné snížit jejich výraznost pomocí cvičení a budování svalů. Konkrétně zaměření se na svaly hýždí a funkci kyčlí může pomoci.

Pokud chcete posílit funkci svých kyčlí, můžete se zaměřit na cviky, které posilují okolní svaly, jako jsou extenzory a flexory kyčlí, adduktory a abduktory kyčlí a rotátory kyčelního kloubu. Cvičení těchto svalových skupin posiluje stabilitu a pohyblivost kyčelních kloubů. Mezi nejlepší cviky na posílení boků patří dřepy, výpady do strany, požární hydrant nebo pánevní most.

Co na to říká veřejnost?

Diskuzní fóra dokládají, že toto téma lidé po celém světě aktivně řešít. Dle vlákna na diskuzním serveru Reddit je patrné, že jedna skupina lidí by se tohoto „efektu“ nejradši zbavila, zatímco druhé skupině to připadá dokonce sexy! Do jaké skupiny se řadíte vy? Faktem je, že existují celebrity, které se tímto „fenoménem“ vyloženě chlubí, jak dokládá článek na Cosmopolitanu.

Závěr

Každé tělo je jedinečné a krásné takové, jaké je. Hip dips jsou součástí naší přirozené anatomie a měly by být přijímány jako normální části těla. Místo toho, abyste se snažili změnit svůj vzhled, zaměřte se na posílení svého těla, abyste se v něm cítili skvěle.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/fitness/hip-dips-exercises


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.