Hermés hlásí obří nárůst tržeb v Asii. Stojí za nimi zejména bohatí Číňané

Francouzský módní dům Hermés vyplácí zaměstnancům velmi tučné bonusy. A to i přesto, že jeho tržby šly kvůli aktuální pandemii v Evropě a Americe strmě dolů. Co za tím stojí? Zdá se, že zatímco na Západě se mu nedaří, v Číně a Koreji naopak zisk stoupá raketovým tempem. Dle oficiální účetní zprávy dokonce o 50 %!

Bohatí Číňané si potrpí na luxusní značky

Hermés v současnosti zachraňují právě úspěchy na asijském trhu. Bohatí Číňané si ho v posledních měsících velmi oblíbili a Hermés se stal skutečným trendem. Doslova vykupují módní domy a šílí po luxusních kabelkách a barevných šátcích z toho nejjemnějšího hedvábí, což potvrzuje i analýza prestižního magazínu The Guardian.

View this post on Instagram

A post shared by Hermès (@hermes)

Hermés vyrovnává ztráty z pandemie

Na kolik taková kabelka vůbec přijde? Možná se vám protočí panenky – kabelka Hermés začíná na 4 000 librách (120 000 Kč), ale některé stojí i 20 000 liber (600 000 Kč). Ten nejmenší šátek pak vyjde na 265 liber (necelých 8000 Kč).

View this post on Instagram

A post shared by Hermès (@hermes)

Díky influencerům a sociálním sítím považují zámožní Číňané a Korejci za naprosto nutné mít Hermés výbavu doma. Tato neobvyklá vlna zájmu zachránila francouzský módní dům před vážnými problémy. Jen příjmy za poslední dva měsíce z Asie vyrovnaly téměř polovinu ztráty za celý předchozí rok. Jen prodeje za poslední dva měsíce roku 2020 pokryl náklady a ztráty za předcházejících 6 měsíců. Dokážete si to představit?

Hermés nenadálý přísun tržeb využil poměrně solidárně. Zaměstnancům vyplatil tučné bonusy – 1250 dolarů (okolo 30 000 Kč) pro každého z přibližně 16 600 zaměstnanců po celém světě.

Hermés proslul svými „Birkinkami“

Proč jsou kabelky Hermés tak drahé? Nejznámější jsou tzv. Birkin a Kelly kabelky. Birkin byla pojmenovaná po zpěvačce Jane Birkin a Kelly po slavné herečce Grace Kelly. Tyto dvě kabelky se staly ikonickými a v módním průmyslu platí za symbol elegance a nadčasovosti.

Líbí se vám kabelky Hermés? Nebo něco jiného od této značky? Napište nám do komentářů.


Avatar

anmacur

Studentka historických věd a redaktorka na volné noze se zálibou v hudbě, cestování, zdravém životním stylu a také módě.