Francouzský módní dům Hermés vyplácí zaměstnancům velmi tučné bonusy. A to i přesto, že jeho tržby šly kvůli aktuální pandemii v Evropě a Americe strmě dolů. Co za tím stojí? Zdá se, že zatímco na Západě se mu nedaří, v Číně a Koreji naopak zisk stoupá raketovým tempem. Dle oficiální účetní zprávy dokonce o 50 %!

Bohatí Číňané si potrpí na luxusní značky

Hermés v současnosti zachraňují právě úspěchy na asijském trhu. Bohatí Číňané si ho v posledních měsících velmi oblíbili a Hermés se stal skutečným trendem. Doslova vykupují módní domy a šílí po luxusních kabelkách a barevných šátcích z toho nejjemnějšího hedvábí, což potvrzuje i analýza prestižního magazínu The Guardian.

Hermés vyrovnává ztráty z pandemie

Na kolik taková kabelka vůbec přijde? Možná se vám protočí panenky – kabelka Hermés začíná na 4 000 librách (120 000 Kč), ale některé stojí i 20 000 liber (600 000 Kč). Ten nejmenší šátek pak vyjde na 265 liber (necelých 8000 Kč).

Díky influencerům a sociálním sítím považují zámožní Číňané a Korejci za naprosto nutné mít Hermés výbavu doma. Tato neobvyklá vlna zájmu zachránila francouzský módní dům před vážnými problémy. Jen příjmy za poslední dva měsíce z Asie vyrovnaly téměř polovinu ztráty za celý předchozí rok. Jen prodeje za poslední dva měsíce roku 2020 pokryl náklady a ztráty za předcházejících 6 měsíců. Dokážete si to představit?

Hermés nenadálý přísun tržeb využil poměrně solidárně. Zaměstnancům vyplatil tučné bonusy – 1250 dolarů (okolo 30 000 Kč) pro každého z přibližně 16 600 zaměstnanců po celém světě.

Hermés proslul svými “Birkinkami”

Proč jsou kabelky Hermés tak drahé? Nejznámější jsou tzv. Birkin a Kelly kabelky. Birkin byla pojmenovaná po zpěvačce Jane Birkin a Kelly po slavné herečce Grace Kelly. Tyto dvě kabelky se staly ikonickými a v módním průmyslu platí za symbol elegance a nadčasovosti.

Líbí se vám kabelky Hermés? Nebo něco jiného od této značky? Napište nám do komentářů.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments