Haute Couture pro podzim a zimu 23/24 je vyšší dívčí, tyhle trendy nelze nemilovat

woman in pink fur coat and black sunglasses

Týden Haute Couture je nejlepší období v roce. Tedy pokud milujete módu. Nejtalentovanější a nejnápaditější módní návrháři se sjíždějí do módních metropolí, aby zde předvedli svá nejlepší díla. A jelikož nám zima klepe na dveře, podělíme se s vámi o tyhle trendy trendů.

Mašle, kam se podíváš

V současné době je v módě nejžhavějším tématem dívčí styl a jeho největším znakem jsou mašle. Koketní a ženské mašle všech velikostí dokážou proměnit jakýkoli běžný oděv v trendovější kousek. Bonusové body získáte, pokud je zakomponujete do své kosmetické rutiny, jako například mašle Simone Rocha, které byly připevněny na tvářích modelek jako slzy.

Foto: Style-Republik

Elegantní oversized kabáty

Dokonce i ti, kteří se trendům vyhýbají, se shodnou na tom, že dlouhý černý kabát není na podzim či zimu nikdy špatnou investicí. Valentino a Ferragamo předvedli kabáty vhodné do kanceláře, zatímco Coach a Givenchy opět dokázaly, že nic nevypadá tak ostře jako rolák pod kabátem. Nepotřebujete žádné převratné znalosti módy ani stylistické know-how. Oversized kabáty budou vypadat skvěle za všech okolností.

Květinové motivy

Květinové motivy v haute couture nejsou žádnou novinkou. Nicméně na podzim a v zimě budou obrovským hitem. Vyšívané a tištěné růže se objevily na elegantních šatech, zejména u značek Armani Privé, Chanel a Giambattista Valli. Kromě toho jsou důležitou součástí trendu trojrozměrné rozety, jejichž texturované vzory vyklíčily na vzhledech zejména u Armani Privé.

Rudá na každém kroku

Zeptejte se jakéhokoli designéra a dostanete stejnou odpověď: Barvou podzimu 2023 je červená. Na rozdíl od typicky tlumených zemitých tónů, které byste pro podzim očekávali, je tento odstín odvážný a svůdný. Ať už si vyberete jakýkoli odstín – vermillion od Wiederhoeft, rajčatovou od Tory Burch nebo granátovou od Ferragamo – monochromatický outfit, počínaje párem červených lodiček, je nejjednodušší způsob, jak v této sezóně zaujmout.

Už víte, který z trendy kousků si pořídíte jako první? Bude to černý oversized kabát od Givenchiho či květinové šaty jakoby vypadly z díly Armani Privého?