Gigi Hadid pro květnovou Vogue Československo fotila bývalá supermodelka a ikonka 90. let Helena Christensen

VOGUE CS přináší v květnovém vydání fotostory s jednou z aktuálně nejžádanějších modelek světa – Gigi Hadid. Ta vůbec poprvé pozvala časopis na svou rodinnou farmu poblíž New Yorku. Americkou modelku tam pro československou mutaci Vogue nafotila bývalá supermodelka a ikona devadesátých let, dnes úspěšná fotografka původně z Dánska – Helena Christensen. Za zmínku stojí, že Gigi v coverstory oblékla i několik modelů českých návrhářů.

Gigi Hadid v modelu od českého návrháře Jana Černého

Po českých luzích a hájích nechodí mnoho módních návrhářů, kteří by se mohli pochlubit faktem, že jejich modely oblékly hvězdy světové módy. Jan Černý, talentovaný český módní návrhář z Hodonína, který v současnosti studuje na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, se může pochlubit třeba touto fotografií s Gigi Hadid a svým povedeným modelem.

Andrea Běhounková, šéfredaktorka Vogue CS, k focení říká:

„Mám radost, že jsme díky přátelství Evy Herzigové, Heleny Christensen a Gigi Hadid mohli poznat a nafotit Gigi na jejím tajném místě, kam ještě žádné novináře ani žádného fotografa nenechala nahlédnout.Pokusili jsme se Gigi vyfotit tak, jak ji nikdo nezná. S jejími koňmi, na místě, které miluje.“

Fotografka Helena Christensen k tomu dodává:

„Chtěla jsem, aby byla co nejvíc sama sebou, na své farmě mezi koňmi, obklopena přírodou. Gigi v tomto prostředí nachází nejen inspiraci, ale především klid a bezpečí. Toužila jsem zachytit její podstatu, tu malou dívku, co v ní stále zůstává. Do vlasů jí fouká vítr, oči má plné očekávání, že se stane něco výjimečného.“

View this post on Instagram

Super happy and proud to present our 3 covers, story and film for @vogueczechoslovakia with the ethereally beautiful @gigihadid ❤️ It’s a cool thing when life happens serendipitously, meeting Gigi by chance last year, staying in touch and getting to know each other, the two of us having dinner a few months back in Milan with @evaherzigova who always is so supportive of my work and immediately put in action me shooting Gigi for Vogue. Thank you, Gigi for inviting me to your magical farm allowing for me to capture a very intimate side of you, thank you to the Czech Vogue team for letting me shoot in the way I love the most, giving me creative freedom, letting me use my beloved Polaroid camera alongside digital, thank you to my incredibly cool photo assistant @hectornyc who found expired Polaroid film, thank you to my insanely talented DP @jademetri who so perfectly conveys how I visually see moments through my lens turning them into moving images… when it all comes together, it just makes me so friggin happy because things don’t always come together this way in life ❤️ Styling @kralicek Hair @kennalandny, Makeup @erinparsonsmakeup Editor-in chief @andreabehounkova #natureissue #24thedition

A post shared by Helena (@helenachristensen) on

Gigi Hadid pozvala Helenu Christensen a tým Vogue CS na svoji farmu u New Yorku, kde pobývá s matkou – bývalu modelkou TV osobností Yalandou Hadid a sourozenci Bellou Hadid a Anwarem Hadid, kteří mají rovněž skvěle rozjetou modelingovou kariéru. Aby Helena Christensen zachytila intimní a snovou atmosféru místa, kombinovala digitální fotografii s exspirovanými polaroidy. Kromě toho se Gigi vůbec poprvé objevuje v modelech českých návrhářů.

Gigi Hadid, vlastním jménem Jelena Noura Hadid, je americká modelka, kterou na Instagramu sleduje více než 47 milionů followers, což je mezi modelkami druhý nejvyšší počet. Nafotila bezpočet prestižních kampaní módních domů i kosmetických značek, objevila se snad na všech přehlídkách světových fashion weeků a pravidelně bývá na titulních stranách všech světových modních časopisů.

Helena Christensen byla vedle Naomi Campbell, Evy Herzigové, Lindy Evangelisty, Kate Moss a dalších supermodelkou devadesátých let. V současnosti slaví úspěchy jako fotografka a módní a interiérová designérka. Kromě toho se intenzivně věnuje charitativní činnosti.

FOTO: Vogue.


Avatar

Redakce

Bavíme, radíme a inspirujeme. Jsme FashionMagazin.cz a na českém internetu fungujeme už od roku 2012!