Generace Z se při nákupu řídí podle následujícího hesla – aby to bylo levné a dobře to vypadalo na Instagramu. Pojďme se podívat do hloubky na to, kde nastupující generace nakupuje, co nakupuje a především proč.

Oblečení se nakupuje převážně za pomocí smartphonu

Generace Z téměř výhradně nakupuje ze smartphonu. Prodej oblečení přes internet je zkrátka pohodlnější než klasické nakupování v kamenných obchodech. Tento způsob nakupování je navíc umocněn aktuální složitou dobou. Trendem mladých je také nakupování přímo ve specializovaných aplikacích prodejců nejen módy.

Foto: Pexels

Levné oblečení vede

Po vzoru influencerů nakupují u módních značek, které prodávají levnou fast fashion módu. Jde například o prodejce Fashion Nova, Pretty Little Thing a Missguided, ale také H&M, C&A a další řetězce, které máme i u nás. Právě značka Missguided si udělala jméno tím, že v Británii prodávala plavky za pouhou 1 Libru.

Mladým nejde ani tak o kvalitu jako o kvantitu. Chtějí outfity, které budou vypadat dobře na sociálních sítích. A chtějí jich hodně. Za dobrou cenu. Není pro ně problém nakupovat v second handech, tak jako je tomu u starších ročníků.

Foto: Pexels

Jak často nakupují

Z průzkumu NY Times vyplývá, že velká většina příslušníků Generace Z prohlíží stránky s oblečením každý den! Často k tomu používají aplikace daného obchodního řetězce, které usnadňují jak prohlížení, tak nakupování. Takovou aplikaci už dnes má naprostá většina obchodníků. Oproti tomu nákupy v kamenných obchodech u mladých nepochodily a to ani v době před pandemií.

Foto: Freepik

Kolik oblečení potřebují

Především mladé slečny vyjádřily potřebu mít nový outfit pro každou událost. A to i co se týče focení na sociální sítě. Každý rok si koupí 80 až 100 kusů oblečení. Naprostou většinu si přitom vezmou na sebe pouze jednou. A proč? Právě kvůli fotografiím na sociální sítě. Na akcích a setkáních se bude fotit a Generace Z zkrátka nechce, aby byla na fotkách dvakrát ve stejném oblečení.

Co na to říkáte vy? Také rádi nakupujete přes aplikace?

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments