Francouzská novinářka paroduje světoznámé modelky a jejich typické pózy

Říkáte si někdy při procházení módních časopisů, jak by asi tahle fotka vypadala, kdyby před objektivem nebyla překrásná top modelka s figurou bohyně? To samé si nejspíš říkala i francouzská novinářka a módní stylistka Nathalie Croquet, která dostala nápad zparodovat ikonické módní fotografie na svém instagram účtu. Z prvotního vtipu se stal dost možná skvělý koníček, vždyť na svém instagramu už Nathalie sleduje více než 12500 fanoušků.

Nathalie Croquet spolu s fotografem Danielem Schweizerem začali s touto nevinnou zábavou už v roce 2015. Od té doby příležitostně přidávají další a další zábavné fotky, díky kterým se dostali na přední stránky celé řady online módních periodik.

Nathalie se dříve vyjádřila i o trochu hlubším smyslu této zábavy, což lze shrnout heslovitě:

„ženy, módní konzum, tlak na krásu, retuše, … to vše pod rouškou nesmyslných miliard dolarů[1].“

Obrovská hodnota tohoto byznysu zákonitě musí svou reklamní masáží ovlivňovat mysl většiny nejen mladých lidí.

„Je proto potřeba umět se odprostit od tohoto tlaku na krásu žen, umět si udělat ze sebe legraci a hledat trochu vyšší smysl našeho bytí. Ženy si dost často neuvědomují, že i obdivované supermodelky z módních časopisů mají své vady krásy. Při vší úctě k nim, jejich krása není ani zdaleka tak dokonalá, jak si běžný konzument představuje. Kouzla s photoshopem jsou takřka všemocná.“

Foto: Instagram, Bored Panda, Huffingtonpost.


[1] Dle magazínu Forbes dosahuje valuace Fashion & Beauty byznysu hodnoty 445 miliard dolarů.


Avatar

Karel Balek

Nadšený fotograf, věčný optimista a snílek. Rád poznávám cizí kultury, miluji dobré espresso a v neposlední řadě se zajímám o módu a oblékání ... Asi proto píši pro FashionMagazin.cz.