Fitness metoda 3-2-8: Udržitelná cesta k síle a kondici, kterou mohou zkusit i starší ženy

woman exercising indoors

Na platformě TikTok se objevuje řada pochybných trendů v oblasti fitness, ale některé se ukazují jako překvapivě užitečné. Jedním z nich je metoda 3-2-8 ve stylu pilates, která se stává stále populárnější.

Tvůrkyní této metody je Natalie Rose, instruktorka pilates a barre, která tvrdí, že tato metoda „vám dá pocit, že jste silné a pevné“ a výsledky mají být patrné již během tří měsíců.

Základní principy metody 3-2-8

Metoda 3-2-8 přistupuje k cvičení vyváženým způsobem a není k ní potřeba pořizovat žádné zvláštní přístroje na cvičení. Jedná se o jednoduchý vzorec, jak rozvrhnout cvičení během týdne.

3 dny se závažím

Cílem je provádět komplexní cviky se závažím, jako jsou dřepy a výpady, třikrát týdně. Nemusíte se obávat zdvihání těžkých činek, spíše jde o komplexní pohyby, které zapojují více svalových skupin.

2 dny pilates nebo barre

Tyto dny jsou vyhrazeny cvičení s vlastní vahou těla a využívání posilovacích gum a popruhů. Pilates a barre jsou ideální pro posílení středu těla, zlepšení pohyblivosti a flexibility.

Průměrně 8 000 kroků denně

Tato část se zaměřuje na aktivní pohyb v běžném životě. Dosáhnout průměrně 8 000 kroků denně má významné zdravotní a fitness výhody, ať už cvičíte se závažím nebo děláte pilates.

a woman is doing exercises on a yoga mat
Foto: Unsplash

Výhody metody 3-2-8

  • Síla a svalová hmota: Cvičení se závažím pomáhá budovat svaly a hustotu kostí, a tím zlepšuje a zrychluje metabolismus.
  • Flexibilita a pohyblivost: Pilates a barre posilují menší svalové skupiny, zlepšují stabilitu a snižují riziko zranění.
  • Zdraví srdce a duševní pohoda: Průměrně 8 000 kroků denně podporuje zdraví srdce a přináší duševní pohodu.

Metoda 3-2-8 je skvělým příkladem toho, že fitness může být efektivní, vyvážené a zdravé, aniž byste potřebovali drahé a složité vybavení. Důležité je poslouchat své tělo, vytrvat a užívat si cestu k lepší kondici.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/fitness/is-the-3-2-8-method-really-a-good-workout-routine/


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.