Smály se vám děti, že máte žabí prsty? Pro někoho možná neznámý pojem, pro jiného každodenní problém. Žabí prsty poznáte jednoduše: prsty jsou na konci rozšířené a připomínají tlapičky žabiček. Tento estetický problém se může týkat pouze jednoho prstu, nebo klidně vícero. Nejčastěji postihuje palce.

Pro běžný život nepředstavují komplikaci

Žabí prsty možná na pohled nevypadají nikterak hezky, ale pro běžný život nepředstavují žádnou komplikaci. Důležitá je úchopová schopnost ruky a fakt, že možná máte žabí prsty,  je tedy pouze vadou na kráse.

Může za to kousání nehtů?

Možná jste si kousali, nebo stále ještě koušete nehty, a vaše okolí vás strašilo, že pokud s kousáním nehtů nepřestanete, budete mít prsty jako žába. Tahle povídačka se poměrně rychle rozkřikla a kdekdo skutečně začal věřit tomu, že žabí prsty vznikají právě kvůli kousání nehtů.

Není to pravda.

Jasně, kousání nehtů je nehezký zlozvyk, který vážně nevypadá pěkně, nicméně pokud jde o žabí prsty, nemá na něho pražádný vliv. Žabí prsty jsou genetickou vadou, která má svůj odborný název: brachydaktylie. Lidově bychom to mohli pojmenovat jako zkrácení prstů, kdy nehet roste příliš vysoko a kůžička na jeho spodní části působí širší.

Nejčastěji postihuje palce

Jak jsem již zmínila na začátku tohoto článku: brachydaktylie postihuje nejčastěji palce a věřte, že pokud se tato vada týká pouze palce nebo palců, pak jde o ten lepší scénář. Zkráceného palce si totiž všimne jen málokdo, ale co třeba zkrácený ukazováček nebo prostředníček a k tomu všemu pouze na jedné ruce?

Brachydaktylie je vada, která vzniká už během pobytu dítěte v matčině děloze. Ačkoli mnoho lidí neví, že něco jako žabí prsty existují, jde o poměrně častý jev, který doktoři považují za běžný.

Jak takové prsty zamaskovat?

Patříte k majitelkám žabích prstů? Je asi úplně jedno, jestli vás tahle kosmetická vada dostihla na palci, ukazováčku nebo třeba na malíčku. Tak či onak určitě chcete vědět, jestli se tahle vada na kráse dá nějak šikovně zamaskovat.

Co třeba lakování nehtů? Pokud sáhnete po špatné barvě, akorát tento nedostatek zvýrazníte a to určitě nechcete. Proto doporučuji volit decentní a jemné laky na nehty, které nepřitahují tolik pozornosti.

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze