Používání olejů v kosmetice není žádnou novinkou, ba naopak jsou považovány za důležitou složku. Některé ženy se ale použití oleje v kosmetice brání i navzdory skvělým výsledkům, které jejich péče přináší. Nepatříte náhodou mezi ně?

Není olej jako olej. I v případě esenciálních olejů existuje řada rozdílů. Jaké oleje jsou pro pleť přínosem? A hodí se používání olejů i pro mastnější typ pokožky? Na tyto a další otázky odpovíme v dnešním článku.

Olivový olej proti akné

Pokud vás trápí akné, které se rozhodně netýká jen dospívajících, ale nespokojenost může způsobit i v dospělosti, pak vsaďte na olivový olej. Ideálně extra panenský olivový olej s obsahem maximálního množství fytofenolů. Právě fytofenoly jsou známé tím, že dokážou zmírňovat projevy akné a zabraňují zjizvení pokožky.

Rozmarýnový olej pro hebkou pokožku

Která žena by nechtěla mít pleť dokonale hebkou na dotek, že? Pokud i vy chcete, aby byla vaše pokožka krásně hebká a jemná, zkuste používat rozmarýnový olej. Pokožku krásně vyživí, dokonale ji projasní a zajistí jí tolik vytouženou hebkost, kvůli které budete mít tendence si na obličej neustále sahat. Až tak heboučký bude!

Levandulový olej pro zklidnění

Všimnete si tu a tam podráždění své pokožky? Levandulový olej by mohl být tím pravým právě pro vás. Je známý svými antiseptickými účinky, působí protizánětlivě a urychluje případné hojení způsobené akné. Pozor by si měly dávat akorát ženy, které mají opravdu velmi citlivou pokožku – ta by totiž mohla reagovat podrážděně, proto radíme používat levandulový olej v neředěné podobě.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze