Esenciální oleje jsou známé jako tekutiny získané z květin, stromů, kořenů nebo keřů a jejich složení je velice pestré – každý z nich může obsahovat stovky i tisíce nejrůznějších složek. I když je většina lidí zná, jen málokdo tuší, jakým pokladem jsou pro naše vlasy.

Esenciální oleje jsou takový malý zázrak

Věděli jste, že pro získání třeba i jedné jediné kapičky esenciálního oleje je mnohdy zapotřebí minimálně jedna celá rostlina? Ne nadarmo se jim často přezdívá malý zázrak. Na rozdíl od jiných olejů, jako jsou například olivový nebo slunečnicový, nedochází při jejich použití k ucpávání pórů, což bývá častý problém u celé řady rostlinných olejů.

Pro kvalitu esenciálního oleje je důležitý počet cyklů extrakce. Je-li extrahovaný z první destilace, jedná se o nejkvalitnější variantu. S druhou nebo třetí extrakcí již klesá jeho kvalita a negativní vliv to může mít i na chemické vlastnosti či léčebné účinky.

Esenciální oleje pomáhají našim vlasům

Mít krásné, zdravé a lesklé vlasy je sen snad každé ženy. Často se říká, že vlasy jsou vizitkou žen, proto se není čemu divit, že si většina z nás zakládá na jejich krásném vzhledu. Bohužel ne všechny máme vlasy od přírody pevné, lesklé a bujné, proto si my méně šťastné musíme trochu pomáhat – a na pomoc si můžeme povolat právě některý z esenciálních olejů. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký esenciální olej vám pomůže, když máte vlasy třeba suché nebo mastné. Čtěte dál!

Slabé vlasy

Majitelky slabých vlasů, které mají tendence vypadávat, mohou vsadit na pomoc rozmarýnového oleje, který má schopnost posílit kořínky vlasů a obnovit zeslabenou pružnost pokožky hlavy. Chybou nebude ani použití heřmánkového oleje, který stimuluje růst vlasů a vlasy díky němu rostou rychleji. Tymiánový esenciální olej je naopak pomocí proti vypadávání.

Suché vlasy

Máte-li suché vlasy, což bývá velmi častý problém, který trápí spoustu žen a dívek, porozhlédněte se po esenciálním oleji, který udržuje vlhkost uvnitř vlasů. Doporučit vám můžeme například jasmínový olej, který vaší hřívě dodá příjemný měkký vzhled a zaručí, že budou na dotek heboučké. Použít můžete i olej levandulový.

Mastné vlasy

Určitě se shodneme na tom, že mastné vlasy jsou estetický problém, za který se mnoho žen stydí. Zplihlé vlasy, které unaveně lemují obličej a působí dojmem, že o sebe příliš nepečujete, vám na sebevědomí příliš nepřidají. Jestliže máte mastné vlasy, začněte používat citronový olej, který je známý tím, že vyváže přírodní oleje na pokožce hlavy. Vsadit můžete i na grapefruitový olej, který normalizuje zvýšenou produkci mazu, jež stojí za tím, že se vám vlasy nadměrně mastí.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze