Už se vám někdy stalo, že vás překvapilo nečekané pozvání na významný večírek? Vhodné oblečení jste vybrala během několika minut, ale nevěděla jste, jaké zvolit líčení? Zkuste make-up podle Audrey Hepburn nebo Marilyn Monroe.

Tyto dvě dámy byly svého času skutečné ikony, které chtěl mít každý muž a všechny ženy se jim chtěly podobat. Život neměly jednoduchý a u Marylin skončil už příliš brzy. Inspirují nás ale dodnes.

Líčení podle Marilyn Monroe

Pro Marilyn byly zcela typické její rudé rty. Červená rtěnka je naprostá klasika, kterou nic nezkazíte. Důležitý je ale správný výběr odstínu červené. Vyberte takový, který koresponduje s barvou vaší pleti. Také pozor na zuby. Pokud je máte od přírody nažloutlé, určitě se raději vyhýbejte oranžovým podtónům.

S obočím se Marilyn moc netrápila. Už jen z toho důvodu, že měla platinové vlasy. Nebylo tedy třeba obočí příliš zvýrazňovat. Naopak si dávala záležet na očích, které měla vždy orámované silnou linkou, čímž docílila takzvaného kočičího pohledu a nikdy nezapomněla na umělé řasy.

Líčení podle Audrey Hepburn

Pokud Audrey Hepburn milujete ve filmu Snídaně u Tiffanyho stejně jako my, může vám jako inspirace pro večerní líčení posloužit úvodní scéna tohoto snímku. Tento ikonický look jistě zná každá z nás. Audrey byla od přírody nádherná žena, která se ve většině případů přikláněla k decentnějšímu líčení, kterým však dokázala podtrhnout své přednosti. Světle hnědý stín přes celé víčko, černá linka, trochu řasenky a  rtěnka nebo lesk na rty ve nude odstínu – těchto pár věcí vám stačí, abyste docílila podobného vzhledu jako v proslulém filmu.

Který styl líčení je vám bližší? Vidíte se spíše v Marilyn Monroe nebo je vašemu srdci bližší Audrey Hepburn?

Foto: Milton H. Greene, Osobnosti.cz, Instagram.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze