Ekologie se pomalu, ale jistě stává nejčastěji řešeným tématem napříč naší společností. Jak je známo, matky chtějí pro své děti jen to nejlepší a za kvalitu si klidně připlatí. Máte děti a chcete, aby vyrůstaly a žily ve světě dobrých mezilidských vztahů a krásné přírody? Podporujte obchody s oblečením, které mají stejný zájem jako vy! 

Spousta značek vyrábí své oblečení z neekologických materiálů, které ničí životní prostředí. Lidé, kteří pro takové značky šijí, pracují v otřesných podmínkách a nejsou za to patřičně ohodnoceni. Co pro to však můžeme udělat je to, že takový průmysl podporovat nebudeme a raději si připlatíme. Značky tak budou nuceny vyrábět za takových podmínek, které požadujeme. Zkrátka když není poptávka, není ani nabídka. Je to jednoduché. Vyhledávejte obchody, které se o své zaměstnance zajímají a používají materiály, které našemu životnímu prostředí neškodí. Pojďme se společně podívat na některé dostupné obchody, které jsou opravdu férové.  Zkusme společně bojovat za lepší svět pro naše další generace.

Ecocapart

Tento obchod nabízí širokou škálu sortimentu od kaučukových dudlíků, nosítek, eco oblečení až po látkové pleny. V nabídce najdete i roztomilé dětské kalhoty, které jsou ručně šity v Brně a vyráběné z biobavlny nebo merino vlny. Obchod navíc nabízí i roztomilé látky, ze kterých můžete svému dítěti ušít cokoli vás napadne.

Lotties

Značka Lotties pochází z Německa a na kvalitu si opravdu potrpí. Zajímá se nejen o své maličké zákazníky, ale také o naši krásnou přírodu. Používá totiž látku z biobavlny, která je pěstována pod přísným biologickým dozorem a není nijak chemicky upravována. Tato biobavlna není skvělá pouze pro naše životní prostředí, ale také pro pokožku našich maličkých. Různě chemicky upravované látky dětem škodí, dráždí jejich citlivou pokožku a některé látky se mohou dokonce uvolnit i do kůže. Z velké části se obchod zabývá prodejem látkových plen, ovšem najdete u nich spoustu výrobků od oblečení až po fusaky.

Bionela.cz

Bionela nabízí velkou škálu sortimentu. Z nabídky si můžete vybrat od moderních látkových plen, oblečení pro děti i maminky, až po přírodní bio kosmetiku, ekologické čistící prostředky a prášky na praní, které jsou přímo dělané pro citlivou dětskou pokožku. Oblečení je vyráběno z bio bavlny a merino vlny a většinou je vyráběno v rámci Fair Trade projektů. Není to sice obchod, který nabízí jednu značku, ale rozhodně stojí za zmínku. Na stránce Bionela si můžete vybrat oblečení od spousty skvělých značek.

Frugi

Tato britská značka dětského oblečení vyrábí své oblečení ve veselých designech a svým materiálem potěší jak matku, tak dítě. Je držitelem certifikátu GOTS (enviromentální i společenská zodpovědnost). Vyrábí své oblečení ze 100% biobavlny a za Fair Trade podmínek. Bohužel tato značka u nás nemá vlastní kamenný obchod ani e-shop, ale najdete ji na různých e-shopech, jako je třeba Bionela.cz.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments