Vytvořit si vlastní tričko dnes může každý. Stačí si vymyslet motiv, nějakým způsobem ho ztvárnit a kontaktovat firmu, která se potiskem triček zabývá. Nezáleží na tom, zda takových triček potřebujete padesát, nebo jen jedno. Mnohdy vám vyrobí i jedno přesně na míru. Jenže jak?

V poslední době se klade čím dál větší důraz na ekologické chování a potisk triček lze také pojmout ekologicky. Důkazem toho je MatesArt, firma, za níž se skrývá jeden jediný člověk milující přírodu a snažící se žít tak, aby jí co nejméně ubližoval. Tomu přizpůsobil i svou práci.

Ekologický tisk s certifikací GOTS

Mates vám zpracuje merch na zakázku (nejde o kusovou výrobu), jeho doménou je totiž sítotisk. Rozhodl se však přistupovat k němu s pokorou k přírodě, a proto razí ekologickou variantu. Pokud si objednáte potisk triček či jiného textilu u něj, můžete si být jistí, že použije barvy s certifikací GOTS bez rozpouštědel a na vodní bázi. Perfektně se vsáknou do materiálu a výborně drží, jsou příjemné na omak a bezpečné. Mates využívá technologii sítotisku, která je ověřená. Pravděpodobně byla použita i k potisku většiny triček, jež už máte doma. Ve firmě MatesArt se však sítotisk provádí výhradně ručně. Každému výrobku je věnována vysoká péče.

Nejen barvy, ale i textil je ekologický

Ekologické potřeby pro sítotisk jsou jedna věc, druhou představuje samotný textil, na nějž se tiskne. Kvalitní trička, u nichž si můžete být jistí, že je nevyráběly děti někde za pár korun nebo živořící lidé za minimální výplatu, jsou samozřejmě o něco dražší. Proto Mates při naceňování nabídky tradičně uvádí dvě varianty – jedna je s tričky s GOTS či Fair Trade certifikací, druhá s klasickým textilem. Je jenom na vás, co nakonec zvolíte, jestli obětujete těch pár korun pro zdravější planetu a lepší život na ní. Mimochodem, textil z organické bavlny zároveň tolik nesmrdí při zapékání potisku v sušicím tunelu.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments