Venku už se otepluje a za pár měsíců se můžeme začít těšit na plavkovou sezónu. Je tedy nejvyšší čas zapracovat na svém bříšku, ať je do léta přebytečný tuk pryč. Jaké cviky jsou nejvíce efektivní k procvičení této problematické partie? 

Sedy lehy 

Velmi známý, ale účinný cvik. Lehněte si na zem a ruce si dejte na hruď. Pokud byste chtěli cvik ztížit, dejte si ruce za hlavu. Zatněte břišní svaly a zdvihněte trup. Při pohybu nahoru vydechněte a směrem dolů se nadechněte. Cvik provádějte pomalu, plynule a procítěně, žádné rychlé pohyby.

Foto: Unsplash.com

Angličák

S tímto cvikem si procvičíte celé tělo a zejména posílíte střed vašeho těla. Postavte se a mírně se rozkročte. Záda mějte v narovnané poloze a zpevněte břicho.

Udělejte dřep a z pozice dřepu položte dlaně na podlahu. Pozor si dejte na to, aby se vám neodlepovala chodidla od země. Jakmile ruce položíte na zem, oběma nohama skočte dozadu do vzporu. Nezapomínejte, že břišní svaly musí být stále zpevněné. Z této pozice se s nádechem přechází do kliku. Klik provádíte s nádechem směrem dolů k zemi a s výdechem se odlepujte od podlahy. Nyní jdete zpátky do dřepu a z hlubokého dřepu do výskoku nahoru.

Foto: Depositphotos.com

Plank

Lehněte si na zem a opřete se o lokty. Častá chyba při cvičení je vystrkování zadku a podsazená pánev. Důležité je mít celé tělo v jedné rovině. Můžete vyzkoušet 30 denní vyzvu. Již po měsíci jsou vidět výsledky, jdete do toho? 

Foto: Depositphotos.com

Jízda na kole 

Lehněte si na podložku a ruce si dejte za hlavu. Nohy dejte do vzduchu a simulujte jízdu na kole. Již po chvíli ucítíte břišní svaly.  Je to velmi náročný cvik, který přináší ale také viditelné výsledky. 

Foto: Depositphotos.com

Kmitání nohama

Položte se na zem, ruce si dejte pod zadek a nohy zvedněte do vzduchu do výšky několika centimetrů. Střídavě pohybujte nohama nahoru a dolů. 

Jaké cviky jsou podle vás nejefektivnější, když chceme zatočit s přebytečným tukem na břiše? Podělte se s námi v komentářích o své zkušenosti.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments