Jak nosit džíny, aby vám slušely, když máte pár kilo navíc

woman standing near wall

Dobré džíny by měly umět opticky prodloužit a zeštíhlit postavu a zvýraznit sexy křivky (nebo alespoň vytvořit iluzi křivek). Klíčové samozřejmě také je, abyste se v nich cítily pohodlně.

Málokterá z nás má proporčně ideální postavu. Řada z nás se bohužel nemůže pyšnit konfekční velikostí, ale to neznamená, že nemůžeme v džínách vypadat skvěle.

Jak tedy oblékat džíny, když máme pár kilo navíc, abychom vypadaly dobře a neztratily ani kousek z pohodlí?

Ujasněte si, jaký jste typ

Při volbě džínů je ideální jít na to od podlahy. Ujasněte si, jaký máte typ postavy a podle toho pak směřujte svůj šatník, nejen džíny. Nejčastěji rozeznáváme 5 základních typů postavy.

Každá z vás se jistě najde v jednom z těchto typů:

  • přesýpací hodiny
  • trojúhelník (hruška)
  • obdélník
  • jablko
  • obrácený trojúhelník
Foto: Depositphotos.com

Postava přesýpací hodiny

Možná můžete mluvit o štěstí. Spousta lidí totiž považuje tento typ postavy za ten vůbec nejideálnější.

Pro přesýpací hodiny jsou typické boky a ramena s přibližně stejnou šíří, dále úzký pas, kulatý zadeček a plná prsa.

Správné džíny vhodné pro tuto postavu musí respektovat širší boky a naopak úzký pas. Vaše proporce vyniknou, pokud si obléknete cokoliv, co obepne váš pas.

Volte strečové džíny, které se přitisknou k vašemu pasu a přirozeně zvýrazní vaše boky.

Nebojte se sáhnout po skinny džínách a naopak se vyhněte džínám, které mají příliš výrazné detaily či kapsy apod. v oblasti boků nebo zadečku.

Postava trojúhelník

Trojúhelníková postava nepatří k těm nejpopulárnějším, ale změnit se to nedá. Co vám příroda do vínku nadělila, s tím musíte fungovat.

V případě trojúhelníkové postavy hledejte a volte zejména tmavé džíny a noste je v kontrastu se světlými topy, čímž opticky vybalancujete vaši figuru. Ideální střih operuje s rovnými nohavicemi.

Vyhněte se příliš volným střihům džín, ty by vám opticky přidávaly na objemu.

Postava obrácený trojúhelník

Dominantním prvkem tohoto typu postavy jsou široká ramena. Vaším cílem by mělo být zvýraznit zadeček. Proto zkuste najít takové džíny, které mají nápadité detaily či zdobení právě v oblasti zadečku.

Volte opět světlé barvy džín, čímž přitáhnete pozornost na spodní partie vašeho těla.

Vyhněte se džínám s vysokým pasem, ty by vám opticky ubraly centimetry výšky.

Džíny pro obdélníkovou postavu

V případě obdélníkové postavy platí, že ramena, pas i boky mají přibližně stejnou šíři. Cílem je proto zvýraznit křivky, nebo alespoň vytvořit iluzi, že nějaké křivky máte.

Zkuste zvolit džíny, které jsou těsné v bocích, ale mírně uvolněně ve zbývající délce střihu. Vhodné jsou světlejší barvy a nebojte se skinny střihu.

Poohlédněte se po tenčím opasku, kterým opticky oddělíte vrchní a spodní část těla. Výrazné džíny pomohou definovat váš zadeček. Nebojte se proto detailů a zdobení, jako jsou knoflíčky, výšivky, flitry apod.

Džíny pro oválnou postavu typu „jablko“

Tento typ postavy definují ramena, pas i boky ve stejné šíři a k tomu také výraznější bříško. Zkuste se poohlédnout po džínách s push-in efektem, které dokáží vtáhnout bříško dovnitř a opticky jej zeštíhlit. Rovněž volte džíny se širokým pasem, které dopomohou vytvarovat křivky.

Vyhněte se džínám strečového typu, ty pro vás nejsou dobrou volbou. Volte raději poměr 90 % bavlna a pouze max. 10 % strečové látky. Pevný denim vám pomůže lépe definovat hezkou postavu.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.