Doba džínů v jedné jediné barvě už dávno končí. Není to tak, že by tmavě modrá typická barva plně opouštěla současné trendy, ale stále více se nosí mnohem barevnější varianty. Především pak v případě dámské módy to je velice časté.

Pánové stále sázejí hlavně na tmavé odstíny

U pánů je asi pochopitelné, že sázejí stále na temnější odstíny. I když je tmavě modrá džínová barva už na ústupu, tak ji nahrazují odstíny šedé a černé. Především černá barva je pak velice oblíbená u mladé části zákazníků, kteří ji řadí do svého skate a street styl oblékání. Časté jsou u tmavých pánských džínsů například i rozparky na kolenou.

Dospělejší sorta lidí pak řadí do svého výběru spíše běžné odstíny modré a často i šedavé nádechy. Ty by se mohly na první pohled zdát monotónní, ale vyrábějí se v široké paletě šedých variant a velice často na originalitě získávají i pravidelným vyšisováním barev. Oversize varianty džínů už dávno vyšly z módy a mnohem častější jsou dneska stretch varianty, které lépe sedí na těle.

Ilustrační foto: Visualhunt.com

Dámský sortiment nešetří barvami ani provedením

Při nahlédnutí do dámského výběru se potkáme s mnohem větším počtem různých a originálních typů zpracování a také mnohem větším počtem známých značek. Mezi ty prestižní se řadí džíny od Tommy Hilfiger či Celvin Klein jeans. Ale i mnohé jiné značky, např. Wrangler (nakoupíte na e-shopu Wranglerstore.cz), drží vysoký standard kvality zpracování, čistý módní trend a při tom všem nabízí i příjemnou cenu.

Dámské džíny jsou pak na rozdíl od pánských mnohem častěji k vidění v různých barevných odstínech. Především bílá barva je pak jednou z těch netradičních, se kterými se můžeme potkávat víceméně stále dokola. Společně s nimi jsou velice oblíbené i klasické černé i modré odstíny. Neméně oblíbenou variantou zpracování jsou „džegíny“, kdy se jedná o džínsové kalhoty zpracované z pružnějšího a dobře přiléhavého materiálu, které mnohem lépe sedí na těle a dávají tak svému nositeli pocit většího pohodlí i lepšího vzhledu.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments