Džíny musí sedět jako ulité! Jaké budou ty vaše?

Džíny jednoznačně patří mezi stálice každého dámského šatníku. Zároveň se jedná o módní kousek, který vám zkrátka musí dokonale padnout. Určitě se shodneme na tom, že ani příliš velké a naopak ani příliš malé džíny prostě nevypadají dobře – velké džíny na vás zbytečně plandají, malé džíny odhalují nedostatky postavy. Ne všechny ženy si ale dokážou vybrat správně – a od toho jsme tu my!

[easy-image-collage id=16439]

Podle čeho džíny vybírat?

To je otázka, která možná i vám právě teď běhá v hlavě. Ono totiž nestačí naklusat do obchodu a koupit první model, kterého si všimnete – především džíny si vyžadují řádné zkoušení. Jestli vám můžeme dát jednu skromnou radu na začátek, vybírejte si vždy o jedno číslo menší džíny. Proč? Pamatujte, že džíny vám musí sedět jako ulité, takže musí být těsné. Časem se určitě povolí a přizpůsobí se postavě.

Džíny podle vaší postavy

Každá žena má jinou postavu a trochu jiné proporce. I právě proto je výběr džín tak složitý, protože i když máte s kamarádkou stejnou velikost, jedny džíny vám mohou slušet, kdežto vaše kamarádka v nich bude vypadat zvláštně. Nebo naopak, samozřejmě. Naštěstí máme pár tipů pro nejčastější typy postav, tak se pojďte mrknout, jaké džíny budou slušet právě vám!

[easy-image-collage id=16440]

Když máte viditelné křivky

Ženy s postavou ve tvaru přesýpacích hodin by měly vsadit na tmavé džíny, které jim dokonale obepnou zadeček a stehna, kdežto směrem od kolen dolů se budou mírně rozšiřovat.

Co sedne vysokým ženám

Pokud k vám byla příroda, co se týče výšky, hodně štědrá, můžeme vám všemi deseti doporučit klasické slim džíny. Jedná se o velmi úzký střih džín, které dají vyniknout vašim dlouhým nohám.

Malé ženy, tohle je pro vás

Naopak pro nízké ženy, které až tolik centimetrů do vínku nedostaly, máme tip na džíny, které mají úzký střih a tzv. 7/8 délku. Jedná se o džíny, které jsou těsné na těle a končí nad kotníky, čímž trochu prodlužují postavu.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.