Snahu zhubnout jako bychom my ženy měly snad zakořeněnou ve svém DNA. Která z nás se totiž někdy nepokusila shodit nějaké to kilo, že? Některé ve snaze zhubnout volí dokolečka nejrůznější diety, často ale zjišťují, že tudy cesta nevede. V čem děláme nejčastěji chyby?

Nejčastější chyby očima dietologa

Dietu jste sice držely, ale výsledky nikde. Hm, něco je špatně, neměly byste se na to raději vykašlat? Za nás rozhodně ne! Podívejte se, zda náhodou neděláte některou z následujících chyb, kterou odhalují dietologové.

Jíte až v okamžik, kdy máte hlad

Jednou z nejčastějších chyb je tzv. čekání na hlad. Některé ženy totiž nepozřou ani zrnko rýže, pokud jim tělo nedá jasně najevo, že strádá hlady – což se mimo jiné projeví třeba kručením v žaludku nebo také pocity slabosti či bolestmi břicha.

Řídit se intuicí je v pořádku, ale rozhodně je špatně jíst až tehdy, kdy jste skutečně vyhladovělé, protože to vede k přejídání.

Vzdáváte to, když se váha nehýbe

Většina žen bere jako jediný směrodatný ukazatel váhu. Pakliže nějakou dobu drží dietu a poté se postaví na váhu, která nemilosrdně odhalí, že nezhubly ani deko, pak se na to s největší pravděpodobností vykašlou, celou snahu hodí za hlavu a ještě to završí tím, že se přecpou sladkým, aby se utěšily.

Foto: Pexels.com

Pamatujte, že váha není jediný ukazatel, že hubnete a že to, o co se pokoušíte, vážně funguje. Mnohdy se sice nehýbou kilogramy, ale centimetry mizí obrovskou rychlostí. Tak se zkuste nevážit a místo toho se měřit.

Omezujete se úplně ve všem

Pokud jste se stravovaly nezdravě, papaly hodně sladkého, tučného a smaženého, pak pro vás může být opravdu náročné vzdát se všech oblíbených pochutin doslova ze dne na den. Mnoho žen si potom odpírá úplně všechno, na co mají chuť, což není dlouhodobě udržitelné.

Pakliže se dlouhodobě stravujete zdravě a vyváženě, můžete si tu a tam dopřát i to, na co máte chuť, bez ohledu na to, že je to kalorická bomba. Třeba na rodinné oslavě, proč se držet zkrátka, jeden den se nic nestane!

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments