Začíná sezóna svateb a spolu s nimi i bádání nad vhodnými šaty na svatbu. Vybrat svatební šaty je relativně “jednoduché” – nevěsta si vybírá dokonalé bílé šaty přesně podle svých představ. Co ale družičky? Jaké vybrat šaty, aby nezastínily nevěstu a zároveň byly slušivé? Poradíme vám.

Sladěné družičky

V zahraničí bývá zvykem, že jsou družičky oblečené do stejných šatů, nebo hodně podobných šatů, které se liší pouze nepatrnými detaily. Jak už tomu v dnešní době bývá, byla jen otázka času, než se tento zvyk ujal i v České republice. Samotný výběr šatů pro družičky pak ve svých rukou nemá nikdo jiný než nevěsta, která rozhoduje o všem. Ta se jistě poradí s hlavní družičkou, která bývá zároveň svědkem svatebního obřadu.

Pravidla, která se musí dodržovat

Svatby mají svá psaná i nepsaná pravidla, která je třeba dodržovat. Hlavní a nejdůležitější pravidlo je – hvězdou celého dne je jen a jen nevěsta. Pokud jste si tedy plánovala obléct na svatbu bílé květinové šaty, nebo jen čistě bílé šaty, bohužel vám vaše plány musíme pokazit. Bílé šaty jsou pouze pro nevěstu. Objevit se na svatbě ve stejném odstínu je považováno za hrubou neslušnost a velké módní faux pas.

Pozor na výstřih a nevhodné střihy šatů

Každá svatba má své téma, kterému byste měla přizpůsobit i své družičkovské šaty. V posledních letech je stále více oblíbené téma přírody. Přírodní tóny barev, zemité a dřevěné prvky a šaty ve střihu boho působí uvolněným a přirozeným dojmem. Při výběru vašich družičkovských šatů si dávejte velký pozor na nevhodné střihy, mezi které patří především krátké sukně a také na velký výstřih, který je na svatbu nevhodný. Držte se pravidla – méně je někdy více.

Foto: Shutterstock.com

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments