Zaostřeno na kosmetické štětce: jak se vyznat v různých typech a opravdu je potřebujete všechny?

K líčení používáme kosmetické štětce a většina žen jich má opravdu slušnou sbírku. Zatímco některé z nás zůstávají věrné jen několika štětcům až do chvíle, kdy unaveně nevypoví službu, jiné neodolají nejrůznějším novinkám a sbírku štětců na make-up proto neustále rozšiřují.

Opravdu ale potřebujete hromadu nejrůznějších štětců, abyste se mohly pěkně nalíčit? Nestačí jich jen pár? Jak se ve štětcích vyznat? A jak poznat, které jsou nutné a které jen navíc?

Foto: Unsplash.com

Make-up

Make-up je pro většinu z nás při líčení naprostý základ. Jaký štětec je vhodný? Vyberte si takový, který je hodně hustý a štětinky má velmi blízko u sebe. Štětce na make-up mohou být rovné nebo mírně zkosené.

Foto: Unsplash.com

Oční stíny

Štětce na oční stíny jsou tenké a velmi jemné. Perfektní jsou oboustranné štětce, které lze používat z obou stran – tyto štětce mají na jedné straně drobné štětinky zkosené do špičky, na druhé straně jsou širší štětinky.

Foto: Pexels.com

Konturování

Někdy je potřeba využít kouzel konturování, aby náš obličej získal ten správný výraz – a k tomu jsou zapotřebí štětce. Štětce vhodné na konturování by měly být hodně husté a měly by mít velmi jemné štětinky.

Foto: Pexels.com

Pudr

Pudr nejlépe nanesete hustým a ideálně kulatým štětcem, který bude mít velké množství štětin.

Foto: Pexels.com

Tvářenka

Pro nanášení tvářenky jsou perfektní zkosené štětce, které ani nemusí být zbytečně husté, důležité je u nich především ono zkosení, kdy lze jedním tahem snadno nanést potřebné množství tvářenky.

Foto: Pexels.com

Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!