Drahá versus levná kosmetika. Kdy se nevyplatí utrácet tisíce za předražené přípravky?

Při nákupu kosmetiky často přemýšlíme, zda vsadit na vysokou kvalitu, která je zpravidla nákladná, nebo se spokojit s průměrem. Na druhé straně se ale vysoká cena nemusí nutně rovnat kvalitě. Vyplatí se tedy nakupovat drahou kosmetiku?

Především u dekorativní kosmetiky jsme často na vážkách, zda obětovat nemalé částky za značkové zboží, nebo se spokojit s produkty z drogerie, které jsou finančně mnohem dostupnějších. Ano, kosmetika z drogerie je obecně levná. Je samozřejmě pár výjimek, kdy jsou ceny trochu vyšší, přesto jsou produkty pro většinu lidí finančně dostupné, narozdíl od luxusních značek, jako je například Chanel, Dior, Bobbi Brown a mnoho dalších.

Ceny produktů těchto značek jsou velmi vysoké. Když si to porovnáme, v drogerii můžeme celkem snadno najít kvalitní rtěnky, jejichž cena se pohybuje kolem 200 až 300 Kč. Za rtěnku značky Chanel zaplatíme zhruba 1000 Kč, což je obrovský rozdíl. Přitom kvalitou si jsou velmi podobné. O to právě jde. V některých přídech neplatíme ani tak za kvalitu, jako spíše za značku.

Kdy se vyplatí si připlatit?

Pojďme si ale uvést jiný příklad a zaměřit se například na make-upy a korektory. V tomto případě jsou sázkou na jistotu kvalitní značky, které se ale pohybují ve vyšší cenové kategorii. Jejich produkty obsahují složky, které pleť vyživují a hydratují. Make-upy, které obyčejně najdeme v drogerii, nejsou vyrobeny z tak kvalitních ingrediencí a jejich výdrž během dne se rozhodně nedá měřit s dražšími značkami. 

Pokud si tedy budeme chtít odpovědět na otázku, zda se drahá kosmetika vyplatí, odpověď by byla, že v některých případech ano, v některých zase ne.

Tužku na oči nebo řasenku najdeme velice kvalitní i v drogerii. Do make-upu a péče o pleť se ale naopak vyplatí investovat a je dobré obrátit se na kvalitní značky. Nemusí se však jednat o ty nejdražší na trhu. Především je ale důležité, co komu vyhovuje.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.