Vyplatí se investovat peníze do drahé kosmetiky, nebo si vystačíme s běžnými produkty z drogerie? Tuto otázku si denně pokládá mnoho žen a dívek. Řada kosmetických značek propaguje své výrobky a vydává je za ty nejkvalitnější na trhu. Kolikrát ale zjišťujeme, že cena rozhodně neodpovídá kvalitě. Naopak můžeme najít produkty, které jsou sice levné a snadno dostupné, ale nemusejí být nutně špatné. Jejich účinek mnohdy lepší než u předražených produktů, u kterých platíme především za značku.

Zda investovat do kosmetiky, nebo raději ušetřit peníze a spokojit se s průměrnými produkty, to je otázka, na kterou se nedá jednoznačně odpovědět. Stejně tak nelze jednoznačně říct, že levná kosmetika je špatná a všechna drahá kosmetika je ta nejlepší a spolehlivě funguje.

Existuje asi jediná cesta, jak si udělat svůj úsudek. Je potřeba hledat, testovat, zjišťovat a číst reference (ne všechny jsou ale vždy věrohodné). Také je dobré poradit se zkušenými odborníky, kteří se v kosmetice vyznají a sami mají mnoho produktů vyzkoušených.

Dejte si pozor na klamavou reklamu a jiné nekalé praktiky obchodníků a různých podvodníků. I když máte v někom důvěru a myslíte si, že vám doporučí jen to nejlepší, ne vždy tomu tak musí být. Někteří lidé se snaží prodávat nebo propagovat produkty jen za účelem zisku, aniž by je měli ozkoušené. Opět se tedy dostáváme k tomu, že nejlepší je se spolehnout na sebe. Jen vy sami víte, co vám vyhovuje, jakou máte například pleť, které složky vám nedělají dobře a podobně.

Pokud vám někdo doporučí produkt, který je podle dotyčného kvalitní, není zaručeno, že skutečně kvalitní je. Stejně tak pokud vám někdo haní určitý produkt, neznamená to, že vám nemůže vyhovovat. Pojem kvality je totiž také velice relativní. Každému vyhovuje něco jiného a to, co je dobré pro jednoho, nemusí být dobré pro druhého.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze