Dopřejte tělu vitamíny, které prospívají zdraví i kráse – céčko na pokožku a éčko na kruhy pod očima

Vitamíny jsou pro naše tělo velmi důležité. Každý z nich má své specifické přínosy a pozitiva. Ne vždy jich ale máme v těle dostatek, proto je potřeba vitamíny doplňovat, aby tělo nestrádalo. Jaké vitamíny prospívají zdraví i kráse a je proto na místě hlídat si jejich dostatečný přísun?

Vitamín C

Asi nikoho nepřekvapí, když začneme právě tímto vitamínem, který zná snad úplně každý. Vitamín C neboli „céčko“ si naše tělo neumí vyrobit samo, proto je naším úkolem ho tělu dodávat tzv. uměle a to ideálně prostřednictvím stravy, což je ta nejjednodušší možná cesta.

Vitamín C podporuje tvorbu papilů. V praxi to funguje tak, že se tenhle vitamín skrze malé buňky dostává do spodních vrstev kůže, díky čemuž dochází k celkovému zlepšení struktury pleti. Pokožka je díky „céčku“ hladká, hebká na dotek a je pevnější. Nutno také dodat, že vitamín C zpomaluje proces stárnutí a tím pádem oddaluje vznik vrásek.

Vitamín B

Vitamíny skupiny B jsou pro vzhled naší pleti klíčové, ačkoli si to mnoho žen neuvědomuje. Pro vitalitu kůže je tzv. „béčko“ dá se říci nepostradatelné, proto si dejte pozor, aby vám tento důležitý vitamín nechyběl. Uškodily byste tak jen samy sobě a přitom úplně zbytečně, protože ho najdete v celé řadě potravin i potravinových doplňků.

Vitamín B má celou řadu výhod a přínosů jak pro naše zdraví, tak pro naši krásu. Zabraňuje vzniku akné, o kterém dobře víme, že netrápí jen puberťáky. mimo jiné podporuje správnou funkci mazových žláz, což ocení majitelky mastnější pletí. Vitamín B neboli „béčko“ také snižuje výskyt pigmentových skvrn a sjednocuje tón pleti.

Vitamín E

Zapomenout nesmíme ani na vitamín E, který se nejčastěji objevuje v tzv. superpotravinách. Vitamín E neboli „éčko“ najdete například v oblíbeném avokádu, vyskytuje se v semínkách nebo mořských plodech, nechybí ani v tofu.

Vitamín E chrání naši pokožku před negativním vlivem slunečního záření, proto pozor na jeho dostatečné množství nejen v létě, kdy slunce hodně praží, ale ideálně po celý rok. Jeho dalším přínosem je zmírnění viditelnosti kruhů pod očima, které trápí mnoho žen. Vitamín E zlepšuje stav pokožky, která je díky němu jemnější a pevnější na pohled i na dotek.

Foto: Pexels.com.

 


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.