Domácí pleťové masky slibují mnohdy ještě lepší účinky, nežli ty, které jsou v hojném počtu k dostání v drogeriích a přitom vás vyjdou mnohonásobně levněji. Věřte nebo ne, ale domácí pleťové masky prostě mají něco do sebe, jejich výroba je nejen levná, ale často i  jednoduchá a nenáročná na čas. Výsledky, které vám domácí pleťové masky nabízí, jsou kolikrát fenomenální. Tak co myslíte? Vyzkoušíte naše tipy na domácí pleťové masky?

Ženy pleťové masky milují

Určitě zde nemusíme vést sáhodlouhou debatu o tom, jestli ženy mají či nemají rády pleťové masky – odpověď je totiž velice jednoduchá: ženy pleťové masky milují! Jsou mezi námi takové, které je používají i několikrát do týdne, což se ale může nepříjemně odrazit na finančním rozpočtu. Pokud totiž chcete kvalitu, pak si za pořízení pleťové masky v drogerii mnohdy pekelně připlatíte. A přitom úplně zbytečně, když si pleťovou masku můžete vyrobit doma a to za zlomek ceny.

Přesně víte, co si nanášíte na pleť

Ještě než se pustíme do konkrétních tipů, rádi bychom zde zmínili jednu z dalších velkých výhod pleťových masek, které si můžete vyrobit doma. Tou výhodou je fakt, že vždycky víte, co si nanášíte na pleť. U kupovaných pleťových masek sice také najdete složení, jenže co si budeme nalhávat – většina žen ho stejně nečte a následně se diví, když se jim pokožka po aplikaci kupované masky nevzhledně opupínkuje a odvděčí se třeba zarudnutím nebo pálením či svěděním. U domácí pleťové masky tak máte jistotu, že si na obličej nepatláte nic, co by vaší pokožce mohlo nějakým způsobem uškodit.

Tip číslo jedna: pleťová maska z ovesných vloček

Jako první zde zmíníme pleťovou masku, jejíž výroba vás vyjde na pár korun. Základem jsou ovesné vločky, které smícháte s vodou a po dobu 3-4 minut povaříte. Následně k vločkám přidáte 3 lžíce bílého jogurtu, 1 vaječný bílek a 2 lžíce medu. Vzniklou kašičku nanesete na pleť a necháte 20 minut působit. Poté jednoduše opláchněte vlažnou vodou.

Maska pomáhá na: ekzémy a vyrážky

Tip číslo dva: pleťová maska z majolky

Ještě než si začnete ťukat na čelo, proč byste si měli na obličej patlat něco tak mastného, co byste do pusy třeba nikdy nedali, nechte si vysvětlit, k čemu tahle pleťová maska vyrobená pěkně po domácku pomáhá. K její výrobě potřebuje majonézu a nic víc, takže výrobní cena je maximálně 10 Kč (na akci seženete pytlík majolky i za 6 Kč!). Majolku naneste na obličej, nechte působit 25 minut a následně pomocí teplé vody opláchněte.

Maska pomáhá na: uklidnění podrážděné pokožky

Tip číslo tři: pleťová maska z banánu

Naším druhým tipem je pleťová maska vyrobená z banánu, kdy stačí jeden velký nebo dva menší banány jednoduše rozmačkat, nanést na pleť a nechat po dobu 15 minut působit. Následně stačí umýt studenou vodou.
Maska pomáhá na: hydrataci a změkčení pokožky

Foto: Pixabay, Unsplash.com.