Mít v létě dokonale upravené nehty na nohou je u žen už taková nepsaná povinnost. V horkých měsících chceme nosit otevřené botky a ať už si ke svému outfitu vybereme žabky nebo třeba sandálky, odhalíme v nich prstíky – a proto je potřeba myslet na jejich perfektní úpravu, abychom si neuřízly ostudu.

Dobrou zprávou je, že se o své nožky můžete postarat samy doma, nemusíte kvůli tomu docházet na často drahé procedury do speciálních salonů. V dnešním článku vás domácí pedikúrou provedeme pěkně krok za krokem!

Čím začít?

Na samotném začátku svým nohám dopřejte dlouhou změkčující lázeň. Na cca 15-20 minut nožky ponořte do teplé koupele, do které můžete pro zjemnění přidat několik kapiček sprchového gelu nebo esenciálního olejíčku. Kůže na nohou po uplynutí doby příjemně změkne a bude se s ní lépe pracovat.

Stará kůže musí pryč!

Stará tvrdá kůže na nohou není žádným nevídaným jevem. Je potřeba se jí zbavit, k čemuž můžete použít buď hrubý peeling obsahující mořskou sůl nebo klasickou pemzu, která si s odumřelou kůží zaručeně poradí. V ideálním případě nejdříve sáhněte po pemze a teprve poté nohám dopřejte ještě peelingovou masáž.

Teď jsou na řadě nehty

Nyní je čas postarat se o nehtíky. Nejdříve s pomocí pomerančového dřívka jemně zatlačte kůžičku směrem do nehtového lůžka. Poté se vrhněte na samotné nehty, které zkraťte pomocí nůžtiček a na závěr zapilujte pilníkem. Nehty si nenechávejte příliš dlouhé, zkracovat je zase až moc také není na místě – ideální délka je taková, kdy nehty končí zároveň s bříšky prstů.

Dopřejte jim luxus

Po úpravě kůžičky a nehtů dopřejte svým nohám luxus v podobě vyživující masky. Tu aplikujte na cca 10-15 minut, pozornost věnujte především patám.

Úpravy na závěr

Na samotném konci přichází na řadu lakování a zdobení nehtů. Fantazii se meze nekladou, někdo má raději jednoduchost a vsadí třeba na francouzskou manikúru, jiný v létě rád sáhne po křiklavém laku a nechá své prstíky na nohou pořádně vyniknout.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze