Už jste vyzkoušely masky na rty? Zatímco masky na vlasy nebo třeba na obličej většina z nás dobře zná a pravidelně používá, masky na rty ještě mnoho žen vyzkoušené nemá. A to je škoda, protože jsou vážně super!

O rty bychom měly pečovat stejně tak důkladně, jako pečujeme o pleť nebo o své tělo. Pomoci nám mohou právě masky na rty. Co si o nich říci něco více?

Speciální masky jsou stále oblíbenější

Masku na rty koupíte v drogerii. Stejně jako masky na obličej mohou mít vícero podob – některé jsou vystřižené do tvaru rtů a stačí je na rty pouze přiložit, jiné mohou mít krémovou nebo třeba gelovou strukturu. Koupit si můžete masky, které se používají přes noc.

Stále více žen přichází na benefity masek na rty. Nejenže rty krásně hydratují, ale jsou pak díky nim úžasně vláčné, jemné a heboučké.

Na rty používejte i peeling

Používáte na pleť či na tělo peeling? Pokud ano, pak určitě víte, jak funguje a proč bychom jej měly používat pravidelně. Co ale peeling rtů? Ten už jste také vyzkoušely?

Na rty si kupte speciální peeling, nepoužívejte ten, který máte doma na tělo či na obličej. Nejlepší volbou jsou jedlé peelingy, které nezpůsobí nepříjemné hořko v ústech. Nebo si peeling na rty vyrobte doma.

Recept na domácí peeling na rty

Na výrobu domácího peelingu na rty toho příliš nepotřebujete. Vystačíte si s medem a cukrem, necháme na vás, jestli použijete klasický bílý, nebo jestli sáhnete po třtinovém cukru. Tyto dvě ingredience smíchejte, vytvoříte kašičku, kterou poté naneste na rty a tím je jemně obruste. Jednoduché a sladké, že?

Recept na domácí masku na rty

Zapomenout nesmíme ani na recept na domácí masku na rty. Pokud nechcete použít kupovanou z obchodu, není nic jednoduššího, než si doma masku na rty vyrobit. Co k tomu budete potřebovat?

Smíchejte čajovou lžičku oleje (ricinového, mandlového, olivového nebo měsíčkového) s jednou čajovou lžičkou medu a přidejte pár kapek šťávy z citronu. Masku poté naneste na rty a nechte působit čtvrt hodinky.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments