Tipy na domácí péči o vlasy, která neškodí přírodě

Chcete se starat o svou korunu krásy, ale zároveň neškodit přírodě? Vytvořte si vlastní přírodní domácí péči, díky které dodáte vlasům potřebnou výživu. Zvládnete to snadno s ingrediencemi, které má doma většina z nás nebo jsou snadno a levně k sehnání. Že jsou tyto ingredience blahodárné, věděly už i naše babičky!

Kondicionér s kokosovým mlékem

Tento kondicionér si jistě zamilujete nejen proto, že dodává vlasům živiny, ale také proto, že se nanáší až po sprchování a není nutné jej oplachovat.

Na kondicionér budete potřebovat: 1/4 hrnku vody, jednu polévkovou lžíci kokosového mléka, 1/4 lžičky jojobového oleje a 10 kapek éterického oleje.

Doporučujeme použít levandulový olej, jelikož je dokázáno, že levandulový olej pomáhá vlasy zahušťovat a posiluje je. Také díky jeho vůni pomáhá snižovat stres, díky kterému mohou vlasy vypadávat. Pak už stačí jen všechny ingredience důkladně promíchat, aby se spojily. Uchovávejte jej v nádobce s rozprašovačem a před použitím vždy protřepejte.

Hydratační avokádová maska

Avokádo je skvělým pomocníkem a dokáže zázraky. Je plné vitamínů, je bohaté na aminokyseliny, hořčík, železo a mnoho dalšího.

Na masku je potřeba: jedno celé zralé avokádo, 2 lžíce olivového nebo jakéhokoliv jiného oleje (doporučujeme jojobový nebo arganový), dále 2 lžíce medu a 3 kapky levandulového oleje.

Smíchejte všechny ingredience a mixujte v mixéru, dokud nevznikne jemná hmota. Masku nanášejte na mokré vlasy a nechte vždy působit alespoň 15 minut. Pokud se stane, že budete mít po masce mastné vlasy, příští dávku nenanášejte na pokožku hlavy, ale nanášejte do délek vlasů. Poté vlasy umyjte jako obvykle.

Heřmánkový šampon na vlasy

Nejenže výroba domácího šamponu ušetří peníze, ale také víte, jaké ingredience jste do něj dala a v žádném případě to nebude agresivní chemie, jako bývá v komerčních šamponech.

Na výrobu jednoduchého a účinného šamponu budete potřebovat: 2 hrnky vyluhovaného heřmánku, 5 kapek rozmarýnového éterického oleje, 10 kapek oleje z čajovníku, 15 kapek heřmánkového éterického oleje a půl hrnku jemného kastilského mýdla.

Všechny ingredience pořádně promíchejte, aby se dobře propojily. Používejte jako běžný šampon tak, jak jste byla dosud zvyklá. Již po prvním použití uvidíte, že vlasům šampon dodal spoustu vitamínů.


Avatar

terezakapcova

Jak řekla známá filmová postava Carrie Bradshaw: „Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím. Jak mi visí ve skříni.“ Přesně to jsem já. Na módě miluji to, že kousek, sám o sobě, nemusí být vždy zajímavý, ale pokud ho dokážete správně kombinovat, může vzniknout dokonalý outfit!