Dokumentární filmy o módě, které by neměly ujít žádnému módnímu nadšenci

Pomysleli jste si někdy, jak zajímavé by bylo nahlédnout do zákulisí vaší oblíbené módní značky a vidět, jak probíhá příprava kolekcí nebo alespoň nahlédnout do soukromí vašeho oblíbeného módního designéra? Dokumentární filmy toto umožňují. Přinášíme vám výběr zajímavých dokumentárních filmů o módě, které rozhodně stojí za vaši pozornost.

McQueen (2018)

Dokumentární snímek McQueen vypráví příběh zesnulého Alexandra McQueena, který se nezalekl počátečního neúspěchu a vypracoval se až na špici módního průmyslu. Svůj náhlý úspěch bohužel neunesl a v roce 2010 spáchal sebevraždu. Archivy, které jsou ve filmu k vidění, odhalují Alexandrovu jak osobní, tak i profesionální stránku. Je kladen důraz na jeho kolekce. Především jejich vznik.

7 Days Out: Chanel Haute Couture Fashion Show (2018)

Pokud jste vždy toužili vidět, jak vznikají nejslavnější kolekce značky Chanel, rozhodně doporučujeme dokumentární sérii 7 Days Out, která  vás provede procesem přípravy kolekce SS18 poslední týden před fashion show.  Castingy, zkoušky, zákulisí samotné módní přehlídky, to vše je v dokumentu k vidění.

Dries (2017)

Dokumentární film Dries poskytuje velice věrný obrázek o životě designéra Driese Van Notena. Především divákům přibližuje vznik jeho ikonických kolekcí. Nechá vás ale nahlédnout i do jeho soukromí.

Alexa Chung: The Future Of Fashion (2015)

Fashion ikona Alexa Chung v dokumentární sérii The Future od Fashion ve spolupráci s magazínem Vogue odkrývá tajemství módního průmyslu. Odpovědi na otázky, na které jste se báli zeptat, najdete právě v tomto několikadílném dokumentu.

Teď už jen stačí popcorn, pohodlně se usadit a sledování může začít!

Foto: Unsplash.com, Instagram.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.