Dokonalé kudrliny? Trik s plechovkou od limonády boří instagram!

Instagram je mocná studnice nápadů a inspirace. Ať už se zajímáte o lifestyle, módu či kosmetiku, instagram je rozhodně tím pravým místem, kde načerpáte nepřeberné množství zajímavých tipů a rad, které stojí za vyzkoušení. V dnešním článku se podíváme na zajímavý tip, jak v rychlosti blesku vykouzlit kouzelné vlny.

Na světě jsou pouze dva typy žen – ty, které vlny mají, ale raději si vlasy žehlí a ty, které vlny nemají a kdykoliv je příležitost, vlny na své kštici vykouzlí. Ženy nejčastěji volí metodu za pomoci kulmy na vlasy. S kulmou na vlasy vykouzlíte nedbalé vlny za pár desítek minut. Tato metoda je sama o sobě jasná a funguje dobře.

Svůdné vlny vytvoříte i s pomocí žehličky. Postup je zcela jednoduchý. Secvakněte pramen vlasů zhruba ve vzdálenosti 5 cm od hlavy, otočte žehličkou a pramen protáhněte až do konců. U boční části je pak lepší vytáčet vlasy směrem dozadu, aby se obličej otevíral ven a lokny ho rámovaly.

Jde to i jinak. S obyčejnou plechovkou od limonády!

Dost už bylo konvenčních způsobů. Zkuste originální hit instagramu – natáčení vlasů jen s pomocí fénu a obyčejné plechovky od limonády. Je to snad nejrychlejší metoda, která existuje. Jak na to?

Odstraňte horní část plechovky (kterou samozřejmě nejprve pečlivě vymyjte) a srolujte do ní silnější svazek vlasů. Tloušťku svazku volte dle toho, jak jemné chcete vlny mít. Stočené vlasy pak jednoduše vyfénujte „přes“ plechovku. Působení teplého vzduchu na plechovku zajistí fixaci vlasů do vln, které si zamilujete!

Jen co se tento trend na instagramu objevil, během mžiku nasbíral tisíce lajků a stovky komentářů. Inu, v lidské vynalézavosti meze neexistují.

Tip: vlasy před kulmováním doporučujeme vždy nastříkat ochranným termo sprejem. Vlasy je také nutné mít čisté bez jakýchkoliv stylingových přípravků, jako jsou tužidla, gely nebo laky. U těchto přípravků nebývá žádoucí působit vysokými teplotami.