Dokonalé falešné opálení v několika jednoduchých krocích

woman in blue denim shorts lying on brown rock during daytime

Léto je ideální čas získat krásné opálení a pokožku zářící vitalitou. Ne každý má však čas či možnost strávit hodiny na sluníčku. Naštěstí existuje skvělá alternativa – samoopalovací krémy. Pokud toužíte po dokonalém opálení bez rizika předčasného stárnutí pokožky či nebezpečí spálení, následující tipy vám pomohou dosáhnout přirozeného a krásného falešného opálení.

Výběr produktu

Na trhu existuje mnoho různých typů samoopalovacích produktů, jako jsou spreje, krémy, pěny či oleje. Vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje a bude se dobře nanášet. Důležité je také vybrat si odstín, který bude co nejvíce přirozený a odpovídající vašemu typu pleti.

Příprava pokožky

Než se pustíte do nanášení samoopalovacího prostředku, je důležité pokožku připravit. Důkladně ji vyčistěte a zbavte odumřelých kožních buněk. Použijte jemný exfoliační produkt, který pokožku vyhladí a zajistí rovnoměrnou aplikaci opalovacího krému.

Správná aplikace

Před samotným nanášením opalovacího prostředku si pečlivě přečtěte návod na obalu. Postupujte podle pokynů a pečlivě aplikujte produkt na pokožku. Nezapomínejte na snadno opomíjené partie, jako jsou krk, uši a kotníky. Na lokty a kolena je však lepší nanášet menší množství přípravku, jelikož drsnější kůže má tendenci ztmavnout více. Pro dosažení nejlepšího výsledku použijte aplikátor nebo rukavici, která zabrání nerovnoměrnému rozetření.

Pokud používáte samoopalovací krém poprvé, raději začněte s lehčí vrstvou a světlejším odstínem. Poté si můžete intenzitu postupně přizpůsobit podle svého gusta. Příliš tmavé opálení může vypadat nevyváženě a ne příliš přirozeně.

Woman in Black Shirt and White Panty Sitting on White Bed
Foto: Pexels

Nechte krém působit

Po aplikaci samoopalovacího krému počkejte, až se úplně vstřebá a zaschne na vaší pokožce. Nedoporučuje se oblékat se či dotýkat se jiných povrchů, dokud krém není zcela suchý. Pokud se oblékáte hned po aplikaci krému, volte volnější oblečení a tmavší barvy, aby se minimalizovalo riziko skvrn či odstranění barvy.

Vyhněte kontaktu s vodou a nadměrným vlhkem. Přinejmenším prvních 6-8 hodin po aplikaci se snažte minimalizovat fyzickou aktivitu, která by mohla způsobit pocení. Ideální je aplikovat opalovací krém večer a nechat ho působit přes noc.

Udržování opálení

Abyste udrželi dlouhotrvající a rovnoměrné falešné opálení, pravidelně hydratujte pokožku. Používejte nekomedogenní hydratační krémy nebo oleje, které pomohou zachovat vlhkost a prodloužit trvanlivost barvy. Dbejte však na to, aby produkt neobsahoval alkohol, který by mohl zkrátit trvanlivost opálení.

Vyhněte se častému koupání, zejména v bazénu nebo ve vaně s pěnou a s použitím agresivních mýdel. Snažte se omezit dlouhé koupání a používejte jemné produkty na mytí, které nezpůsobí blednutí opálení.

Zdroj: https://www.realsimple.com/beauty-fashion/skincare/self-tanner-tips


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.