Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Častokrát jim ale nevěnujeme dostatečnou pozornost. Pokud toužíte mít kadeře jako princezna Locika, musíte počítat s tím, že o ně budete muset denně pečovat, aby byly krásné a zdravé. Rychlost růstu máme sice danou geneticky, ale existují způsoby, jak vlasům trochu pomoci.

Pro dosažení dlouhých a zdravých vlasů je samozřejmě třeba dodržovat určitá pravidla. Aby rostly tak, jak chceme, musíme především zabránit jejich lámavosti. Vyhněte se tedy škodlivým vlivům, které vaše vlasy mohou ničit a bránit jim v růstu

Stop barvení a tepelným úpravám

Naprostým základem je přestat si barvit vlasy. Barvy jsou většinou agresivní a obsahují chemikálie, které vlasům škodí a k jejich růstu vám rozhodně nepomohu. Vůbec nejhorší možnou variantou je odbarvování. Pokud tuto proceduru pravidelně absolvujete, dlouhých a zdravých vlasů se nejspíše nedočkáte.

Umývejte vlasy vlažnou vodou

Pokud si vaše kadeře myjete horkou vodou, velice trpí a poškozují se. Raději zvolte vodu vlažnou. Zabráníte tak lámání a krepatění.

Spěte na hedvábných polštářích

I na takových maličkostech, jako je materiál povlečení polštáře, dost záleží. Povlečení z hrubých materiálů může snadno vaše vlasy narušit.

Na trhu je k dostání řada produktů, které slibují urychlení růstu vlasů. Je však otázkou, zda jim můžeme věřit a zda se vůbec vyplatí do nich investovat. Velmi často záleží na individuálních potřebách každého z nás – je třeba zkoušet zkoušet a zkoušet, dokud nenarazíte na produkt, který je ideální pro váš typ vlasů

Velice účinné jsou také různé zábaly nebo tlaková masáž pokožky hlavy.

Jaké rady se osvědčily vám?

Foto: Unsplash.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze