Řada žen se ve věku okolo 40 let uchyluje ke zkracování svých kadeří. Často je to díky ustupující kvalitě vlasů – v tomto případě je to pochopitelné a často je to také spíše z praktických důvodů. Což je možná škoda, nemyslíte? Dlouhé vlasy totiž mohou slušet i ženám po čtyřicítce!

Záleží na kvalitě

Obecně se říká, že ženy po čtyřicítce by měly zvažovat, jestli by nebylo vhodné své dlouhé vlasy vyměnit za kratší, svému věku přiměřený účes. Jedná se však o nepsané pravidlo, které slýcháme ze všech stran a existuje na toto téma nespočet článků, kde se nám autorky snaží podsouvat něco, čím se nemusíme za každou cenu řídit, pokud nechceme.

Jako první bychom si měly uvědomit, jak na tom naše vlasy jsou – v jaké jsou kvalitě. Pokud se hodně lámou, vypadávají a vyzkoušela jste všechny možnosti, jak je uzdravit, pak je možná skutečně na čase jim dát sbohem. Dlouhé vlasy jsou sice krásné, ale pokud jsou velmi poškozené, nevypadají dobře.

Záleží také na tom, v jaké délce se cítíte dobře a také, jaký tvar má váš obličej. Ne každé totiž sluší mikádo nebo kratší sestřih. Některým ženám naopak sluší jejich dlouhé vlasy a jestliže jsou stále pevné a zdravé, není nutné se jich zbavovat jen proto, že jste dosáhla určitého věku a nějaké nepsané pravidlo říká, že musíte ihned změnit účes.

Vezměte si příklad z celebrit

Můžeme jmenovat klidně i desítky žen z řad známých osobností, které věkovou hranici čtyřicet let dávno překročily, a přesto si svou kštici stále udržují.

View this post on Instagram

I rep NY 4eva…

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

View this post on Instagram

In the end, the longest and most important relationship any of us will ever have is with ourselves. That’s why I believe self-awareness is so important. We all need to learn to become more comfortable with ourselves as early as possible and to grasp that we are responsible for who we are and who we become. #Lessons ? No final, o relacionamento mais longo e mais importante que qualquer um de nós terá é com a gente mesmo. É por isso que acredito que ter consciência de quem somos é muito importante. Todos nós precisamos aprender a ficar mais à vontade com quem somos o mais cedo possível e compreender que somos responsáveis ​​por quem somos e por quem nos tornamos. #aprendizados

A post shared by Gisele Bündchen (@gisele) on

View this post on Instagram

Chci vám všem, kteří jste mi popřáli k dnešním narozeninám moc poděkovat. Nemám šanci dělat to jednotlivě, tak alespoň takto. Jste skvělí, ❤️opravdu, moc si vážím vašich zpráv, kdy mi píšete, abych se neměnila, že vás inspiruji. Život začne být o něco krásnější, když si člověk uvědomí, že nebude vždy podle vašich představ, už dávno jsem přestala svému životu do toho kecat a nad ním remcat a přijímám ho s veškerou jeho rozmanitostí. S velkou pílí a pokorou se snažím jít za věcmi, které mě dělají šťastnou, protože mohou učinit šťastného i někoho jiného a nebo prostě cítím, že je to moje cesta. Už mě ani tolik netrápí, že si někdo myslí něco jiného, nebo že ví lépe, co bych měla a neměla. Kdybych se řídila tím, co si kdo myslí, nikdy bych nic nedotáhla do konce. Všechno má svůj vývoj a proces a důležité je vydržet. Tak vydržme přátelé✊? Myslím, že se mi tady setkávají lidé s podobným nastavením a z toho mám velkou radost. Mohu směle říct, že vás mám ráda a se vší pokorou vám děkuji za přízeň?? #birthdaygirl

A post shared by Iva Kubelkova (@ivakubelkova) on

View this post on Instagram

#mutluhaftalar #happyweek #amalclooney #green ?

A post shared by styleforever (@cybilinstyle) on

Diskuze

4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Stvou mě články typu ,,měly by,,neměly by,,….naopak,vlasy ubírají ženě vek pokud je má kvalitní a dělají ji víc sexy…vubec nechápu svoje vrstevnice ktere ihned po pořízení dítěte,ač k tomu nebyl důvod,vlasy ostrihaly a staly se z nich tuctovky.

A já bych řekla že tuctovky jsou teď každá s dlouhymi vlasy, každá dlouhe, rovné, přísite, klon za klonem.

Souhlasím s Vámi, když jsou vlasy kvalitní a je jim věnovaná péče, proč se jich s věkem vzdávat 🙂

Tak,ženy,je mi 56 let??Mám vlasy dlouhé a dlouho?Skoro prstýnkovité,celkem kvalitní, sice barvené, husté a každopádně se jich zbavovat nebudu,pokud nebudu muset?Na trendy samozřejmě koukám,také jsem přemýšlela o zkrácení,ale já si ty vlasy krátké i z těch dlouhých můžu udělat kdykoliv (drdol,culik..)a navíc jednou týdně mytí a 3 min.sušeni,což by mi s krátkými nešlo ?A je velice příjemné,když někam vejdu a i mladé ženy mi pochválí nejen mou hřívu, takže za mě,NA VĚKU NEZÁLEŽÍ,my přírodně krásné si to můžem dovolit????