Už vás nebaví přerostlé kadeře a toužíte po změně? Vyzkoušejte dlouhlé mikádo neboli bob. Sluší každé ženě a nikdy nevyjde z módy. Není však zcela vhodný pro všechny typy vlasů. O jaký typ vlasů se jedná se dozvíte v dnešním článku.

Žena s bujnou kšticí je ideálem krásy. Některé z nás však preferujeme krátké střihy, jelikož dlouhé a husté kadeře mohou být někdy na obtíž. Zejména v létě, kdy jsou parná vedra a těžké vlasy nám to zrovna neulehčují. V krátkých účesech se naopak cítíme lehčeji, snadněji se myjí a rychleji schnou.

Jestliže máte od přírody velmi husté a vlnité vlasy, je třeba se poradit s odborníkem a zvážit, zda je pro vás ostříhání tou správnou volbou. Může dojít k nežádoucímu efektu, kdy vaše hříva ještě více nabyde na objemu, což jistě nechcete. Pokud se přeci jen pro zkrácení rozhodnete, je vhodné vlasy také prostříhat a postupně sestříhat, čímž se účes odlehčí, provzdušní a nebude vypadat, jako byste měla na hlavě helmu.

Ať mají vlasy jakoukoliv délku, je také důležitá správná péče a úprava. Bohužel, s těmi krátkými je mnohem více práce, jelikož mají tendenci být rozlítané a neposlušné. Se správnými šampóny a stylingovými přípravky se ale dají zkrotit. Skvělým pomocníkem je i žehlička na vlasy, která celý účes uhladí. Aby byl stále upravený a byla zachována délka, je vhodné pravidelně chodit ke kadeřníkovi, ideálně jednou za 4 až  6 týdnů.

Foto: Pinterest, Instagram.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments