Blíží se čas šílenství, stresu a nekonečné předvánoční horečky v nákupních centrech. V dnešní době je velmi těžké někoho obdarovat dárkem, který doopravdy potřebuje. Vše co potřebujeme si vlastně můžeme kdykoliv přes rok koupit sami. V dnešním článku vám poradíme, jak se vyhnout davovému šílenství v obchodech a vytvořit něco originálního v poklidu domova.

Smyslem Vánoc nejsou drahé dary. Daleko více nás potěší dárky opravdu od srdce. Ručně vyrobené dárky tvořené láskou jsou v dnešní uspěchané době ještě cennější než kdy dříve. Rozhodně udělají větší radost než předražená hloupost koupená na poslední chvíli. Věřte, že na takové dárky se opravdu nezapomíná a dokáží vykouzlit úsměv na tváři, který by měl být tím opravdovým kouzlem Vánoc. Schází vám inspirace, jak takový ručně vyráběný dárek vytvořit? Čtěte dál!

Pomůcky na vaření

Tento dárek jistě ocení každá žena, která ráda vaří. Zajděte například na vánoční trhy a poohlédněte se po dřevěných vařečkách, naběračkách či obracečkách. Na trzích jsou nejčastěji prodejci, kteří své produkty vyrobili ručně. Mnohdy zde seženete i kousky s vyrytým nápisem „nejlepší babička“, „nejlepší maminka“ atd. Takový dárek by jistě potěšil už sám o sobě, ale my si jej trochu vylepšíme.

Pořiďte si ozdobné stuhy a jednoduše je nalepte na rukojeť vařečky či naběračky. Nalepit ji můžete třeba tavící pistolí, nebo sekundovým lepidlem. Až budete mít všechny produkty připravené, svažte je k sobě provázkem na mašličku. Jednoduché, krásné a rychlé, že?

diy-vanocni-darky-vyhnete-se-preplnenym-nakupnim-centrum-a-zkuste-si-vyrobit-vlastni-darek-ktery-opravdu-potesi-02
diy-vanocni-darky-vyhnete-se-preplnenym-nakupnim-centrum-a-zkuste-si-vyrobit-vlastni-darek-ktery-opravdu-potesi-01

Hodiny

Hodiny se hodí jak pro maminky, tatínky, kamarádky, tak i pro babičky. Je jen na vás, jaký vzor zvolíte. Opět je to velmi jednoduché, ovšem časově trochu náročné. Můžete zvolit buď své staré hodiny, nebo koupit hodiny zcela nové. Hodiny si můžete vytvořit i sami ze dřeva, ale práce je pak mnohem náročnější.

Budete potřebovat pouze akrylové barvy a štětec. Nezapomeňte si naznačit, kde jsou čísla, abyste nedarovali hodiny, které neukazují přesný čas. Nebo čísla nekreslete vůbec, každý přece ví, kam ručička ukazuje. Vybarvovat můžete dle libosti, fantazii se meze nekladou.

diy-vanocni-darky-vyhnete-se-preplnenym-nakupnim-centrum-a-zkuste-si-vyrobit-vlastni-darek-ktery-opravdu-potesi-05
diy-vanocni-darky-vyhnete-se-preplnenym-nakupnim-centrum-a-zkuste-si-vyrobit-vlastni-darek-ktery-opravdu-potesi-04
diy-vanocni-darky-vyhnete-se-preplnenym-nakupnim-centrum-a-zkuste-si-vyrobit-vlastni-darek-ktery-opravdu-potesi-03

Šumivé bomby do vany

Každá milovnice dlouhých a horkých koupelí jistě ocení šumivé bomby, které krásně voní a hydratují pokožku. Výroba zabere pár minut, ale koupel si obdarovaná může užívat klidně i hodinu. Budete potřebovat pouze jedlou sodu, kyselinu citronovou, koupelovou sůl a olivový nebo kokosový olej.

Smíchejte hrneček sody s půl hrnkem kyseliny citronové. Poté přidejte jakoukoliv koupelovou sůl. Doporučujeme použít koupelovou sůl již obarvenou, jinak byste museli použít potravinářské barvivo. Do suché směsi přidejte po kapičkách lžíci oleje. Postupně směs míhejte. Nakonec do směsi přidejte opět po kapičkách lžičku vody. Pokud byste přidala vodu najednou, vše by vám vyšumělo. Směs smíchejte a udělejte z ní v ruce několik nebo jednu velkou kouli. Koule dejte sušit například na topení. Dle libosti přidejte do směsi vonné oleje nebo sušené lístky růže. Výsledek bude stát za to!

Mramorové misky na šperky

K tomuto dárku jsou potřeba pouze barevné hlíny a lak na nehty. Vyberte si barvy, které se vám líbí a z každé udělejte cca 5 centimetrového hada. Poté dejte všechny hady dohromady a válejte je, dokud se nespojí a nevznikne jeden velký had. Válejte hada mezi rukama, měl by být dvakrát delší než ty původní. Přeložte hada na půl a postup opakujte. Poté udělejte z hada kuličku. Nyní je potřeba kuličku vyválet a udělat z ní placku. Použijte například skleničku. Chcete-li mít uhlazené strany, ořízněte je nožíkem.

Vezměte si nějakou misku (formu), kterou můžete bezpečně vložit do trouby a otočte ji dnem nahoru. Položte na ni hlínu a podle formy utvořte misku z hlíny a hlínu na ní nechte ležet, aby se mohla v troubě správně upéct. Také můžete misku hlínou po stranách vyplnit, výsledek bude stejný. Po vytažení misek z trouby je pouze přetřete bezbarvým lakem a nechte uschnout. Na konec použijte zlatý lak, kterým obarvěte strany misky. A jednoduchý, ale užitečný dárek je na světě!

diy-darky-budte-kreativni-a-usetrete-16
diy-darky-budte-kreativni-a-usetrete-14

Péče o pleť

I muži by měli o svou pleť či vousy pečovat, proto vám přinášíme jednoduchý produkt, který se jim bude jistě líbit. Budete potřebovat sušený rozmarýn, olivový olej a nádobu z vypotřebovaného krému. Nalijte olej do jakékoliv uzavíratelné sklenice a vložte do ní rozmarýn. Nechte ho v ní alespoň týden a po týdnu olej přelijte do nádoby, ve které bude výsledný balzám ponechán. Nádobu dejte do lednice a hydratační a změkčující balzám je na světě.

Foto: Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze